Žena jedla 7 dní iba pizzu. Toto sa stalo s jej telom
Klaudia Sedláková
Klaudia Sedláková

Žena jedla 7 dní iba pizzu. Toto sa stalo s jej telom

V prvý deň nemala Charlotte žiadne problémy, no neskôr prišli chvíle, keď svoje rozhodnutie oľutovala.

— Foto: Pixabay

NEW YORK 2. novembra – Trendom dnešnej doby je štíhla alebo vyšportovaná postava, po ktorej túži čoraz viac ľudí. S cieľom schudnúť mnohí skúšajú rôzne diéty, špeciálne jedálničky, delenú stravu, alebo sa aspoň snažia vyhýbať tučným a kalorickým jedlám.

28-ročná Charlotte Palerminová z New Yorku sa však k svojej vytúženej postave dopracovala naozaj zvláštnym spôsobom. Počas svojej špeciálnej diéty totiž konzumovala iba to, čomu by sa ostatní jednoznačne vyhli. Celý týždeň nejedla nič iné ako pizzu a verte tomu či nie, schudla.

Charlotte chcela najprv stratiť zopár kíl pomocou nejakej klasickej diéty, ale vedela, že na to nemá dostatok pevnej vôle. Vedela, že nedokáže prekonať hlad, ktorý počas diéty cíti a navyše sa nechcela vzdať svojho obľúbeného jedla. A preto sa rozhodla pre vlastný druh diéty. Namiesto sedemdňovej očisty si zvolila sedem dní jedenia pizze. Nešlo pritom o žiadnu zdravú pizzu z karfiolu, ale o klasickú mastnú pizzu so syrom a všetkým, čo k nej patrí. Jedla ju na raňajky, na obed, aj na večeru. Zo svojho jedálnička však vylúčila všetky ostatné jedlá a tiež sladené limonády či alkohol. Pila iba čistú vodu a kávu s trochou mlieka.

Odporúčame:

Vedci zistili, prečo sa nikdy neprejeme pizze

 

V prvý deň s diétou Charlotte nemala žiadne problémy, no neskôr prišli chvíle, keď svoje rozhodnutie oľutovala. Hneď na druhý totiž s rodinou oslavovala Deň vďakyvzdania, ale veľmi si ho neužila, pretože namiesto tekvicového koláča si mohla dať iba pár plátkov svojho čím ďalej, tým menej obľúbeného jedla. Navyše, jej žalúdok už celé dva dni „nevidel“ nič iné ako pizzu, a to sa čoskoro odrazilo aj na jej zdraví.

Na tretí deň ju začala páliť záha a neustále sa cítila nafúknutá. No príval sacharidov mal na jej telo aj pozitívne účinky, ktoré sa prejavili na jej výkonnosti. Charlotte dokázala zo dňa na deň zabehnúť 8 kilometrov len za 30 minút. Na štvrtý deň, našťastie, pálenie záhy prestalo, ale namiesto toho sa teraz mladej Američanke začali meniť chute. Postupne začínala pociťovať doslova odpor k mliečnym výrobkom a do kávy si prestala dolievať mlieko.

V nasledujúcich dňoch sa už ale cítila výborne. Všimla si, že schudla a mala pocit, že aj jej pleť vyzerá zdravšie. V závere diéty sa Charlotte odvážila a zistila, že za sedem dní stratila takmer 2,5 kilogramu. Hoci priznáva, že z časti to zrejme spôsobilo úplné vynechanie cukrov a vína, s výsledkom je nadmieru spokojná. Jesť však pizzu každý deň by určite nikomu neodporúčala. „Ide o akýsi zvláštny druh mučenia a už by som to nechcela zažiť znova,“ priznala Charlotte.

Foto: Daily Mail
Foto: Daily Mail
Foto: Daily Mail
Foto: Daily Mail
Foto: Daily Mail
Foto: Daily Mail
Foto: Daily Mail

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…