Mimoriadny koncert Hrany s množstvom prekvapení
Dobré noviny
Dobré noviny

Mimoriadny koncert Hrany s množstvom prekvapení

Dielo nadaného skladateľa, ktorý zomrel príliš mladý, odohrá zostava známych hudobníkov: Oskar Rózsa, Martin Valihora, Vladislav Šarišský, Marek Minárik a nový člen gitarista Adam Mičinec.

— Foto: kulturmarket

Originálna hudba Mareka Brezovského bude znovu znieť naživo! Jedinečný koncert v utorok 3. novembra v Starej tržnici prinesie nielen známe skladby z albumu Hrana, ale aj dve novinky z pripravovaného albumu, rovnako ako aj koncertnú premiéru skladby “Tak sa stále pýtam”, ktorá je titulnou piesňou filmu HRANA - 4 filmy o Marekovi Brezovskom, ktorú spolu s Oskarom Rózsom naspievala Ivana Mer. Dielo nadaného skladateľa, ktorý zomrel príliš mladý, odohrá zostava známych hudobníkov: Oskar Rózsa, Martin Valihora, Vladislav Šarišský, Marek Minárik a nový člen gitarista Adam Mičinec. Ako hostia vystúpia Erich Boboš Procházka (ústna harmonika) a spomínaná Ivana Mer, predkapelou bude Prezident Lourajder. Po koncerte čaká návštevníkov afterpárty v neďalekom KC Dunaj.

Adam Mičinec

talentovaný gitarista a študent kompozície Vysokej školy múzických umení v Banskej Bystrici. Je tiež členom kapely Čisté tvary.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=LY4Qy7noJRk

Erich Boboš Procházka

je najuznávanejším hráčom na ústnej harmonike široko-ďaleko, ktorý má viac ako sto spoluprác na rôznych hudobných projektoch. Tento, už pomaly stály, hosť Hrany bude tradične hosťovať v skladbe 6/8.

Links:

https://www.youtube.com/watch?v=aEoCqfBgeLs

https://youtu.be/J_vCsJn3fq0?t=53m56s

Ivana Mer

je slovenská skladateľka a speváčka, ktorá sa predstaví ako hosť koncertnej premiéry skladby “Tak sa stále pýtam”. Tá je titulnou skladbou filmu HRANA - 4 filmy o Marekovi Brezovskom režoiséra p- lančariča.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=EFJZwp5jmFs

Prezident Lourajder

je svieža tvár na domácej hip-hopovej scéne, ktorá spája vo svojej hudbe zaujímavé texty s old school šarmom. Prezident Lourajder a producent Emil, ktorý mu robí beaty, bude predstakovať koncert Hrana. "Lourajder robí elektrizujúcu, bublajúcu atmosféru, je to pocitové spojenie, nehľadajte žánrové konotácie," vysvetlil Rózsa, prečo si ich vybral za predskokana.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=7AyB6HNYh80

Afterpárty s Emilom

Po koncerte bude na tých, ktorí majú chuť sa ďalej zabávať, čakať afterpárty v KC Dunaj, o ktorú sa postará DJ Emil.

Marek Brezovský (1974-1994)

bol hudobný skladateľ a klavirista, ktorý patrí medzi najväčšie talenty súčasnej slovenskej hudby. Zomrel 22. júna 1994 ako dvadsaťročný na predávkovanie heroínom. Už ako tínedžer písal skladby s mimoriadne silnou výpovednou hodnotou – na jednej strane umelecky vycibrené, na druhej strane bezprostredne živelné. Niektoré odrážajú pocity človeka zomknutého v putách závislosti, iné sú skôr energické či sympaticky drzé, no všetky sú svojím spôsobom nadčasové. Album Hrana vznikol na podnet Oskara Rózsu, ktorý sa v roku 1999 rozhodol z archívov svojho kamaráta Brezovského povyberať skladby, naspievať jeho party a nahrať podklady so známymi inštrumentalistami. V roku 2011 absolvovali úspešné turné po slovenských mestách, ktoré vyvrcholilo v bratislavskom MMC klube, z ktorého je populárny záznam Slovenskej televízie. Vlani prišiel do kín dokument HRANA - 4 filmy o Marekovi Brezovskom. V decembri 2014 sa konal mimoriadny dvojkoncert symbolicky uzatvárajúci tematickú kapitolu Hrana. Nakoľko sa v rodinnom hudobnom archíve Mareka Brezovského nachádza bohaté množstvo esenciálnych hudobných nápadov, rozhodli sa tvorcovia a protagonisti projektu na čele s Oskarom Rózsom nahrať túto hudbu pre všetkých tých, pre ktorých Marekova hudba niečo znamená. Texty píše Marekova sestra Mirka. Album vyjde na budúci rok.

3. 11. (utorok)

Štart: 20:00 hod.

Lístky: http://bit.ly/1iKCSUg

Event: www.fb.com/events/956829584358956

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…