Mimoriadny koncert Hrany s množstvom prekvapení
Dobré noviny
Dobré noviny

Mimoriadny koncert Hrany s množstvom prekvapení

Dielo nadaného skladateľa, ktorý zomrel príliš mladý, odohrá zostava známych hudobníkov: Oskar Rózsa, Martin Valihora, Vladislav Šarišský, Marek Minárik a nový člen gitarista Adam Mičinec.

— Foto: kulturmarket

Originálna hudba Mareka Brezovského bude znovu znieť naživo! Jedinečný koncert v utorok 3. novembra v Starej tržnici prinesie nielen známe skladby z albumu Hrana, ale aj dve novinky z pripravovaného albumu, rovnako ako aj koncertnú premiéru skladby “Tak sa stále pýtam”, ktorá je titulnou piesňou filmu HRANA - 4 filmy o Marekovi Brezovskom, ktorú spolu s Oskarom Rózsom naspievala Ivana Mer. Dielo nadaného skladateľa, ktorý zomrel príliš mladý, odohrá zostava známych hudobníkov: Oskar Rózsa, Martin Valihora, Vladislav Šarišský, Marek Minárik a nový člen gitarista Adam Mičinec. Ako hostia vystúpia Erich Boboš Procházka (ústna harmonika) a spomínaná Ivana Mer, predkapelou bude Prezident Lourajder. Po koncerte čaká návštevníkov afterpárty v neďalekom KC Dunaj.

Adam Mičinec

talentovaný gitarista a študent kompozície Vysokej školy múzických umení v Banskej Bystrici. Je tiež členom kapely Čisté tvary.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=LY4Qy7noJRk

Erich Boboš Procházka

je najuznávanejším hráčom na ústnej harmonike široko-ďaleko, ktorý má viac ako sto spoluprác na rôznych hudobných projektoch. Tento, už pomaly stály, hosť Hrany bude tradične hosťovať v skladbe 6/8.

Links:

https://www.youtube.com/watch?v=aEoCqfBgeLs

https://youtu.be/J_vCsJn3fq0?t=53m56s

Ivana Mer

je slovenská skladateľka a speváčka, ktorá sa predstaví ako hosť koncertnej premiéry skladby “Tak sa stále pýtam”. Tá je titulnou skladbou filmu HRANA - 4 filmy o Marekovi Brezovskom režoiséra p- lančariča.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=EFJZwp5jmFs

Prezident Lourajder

je svieža tvár na domácej hip-hopovej scéne, ktorá spája vo svojej hudbe zaujímavé texty s old school šarmom. Prezident Lourajder a producent Emil, ktorý mu robí beaty, bude predstakovať koncert Hrana. "Lourajder robí elektrizujúcu, bublajúcu atmosféru, je to pocitové spojenie, nehľadajte žánrové konotácie," vysvetlil Rózsa, prečo si ich vybral za predskokana.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=7AyB6HNYh80

Afterpárty s Emilom

Po koncerte bude na tých, ktorí majú chuť sa ďalej zabávať, čakať afterpárty v KC Dunaj, o ktorú sa postará DJ Emil.

Marek Brezovský (1974-1994)

bol hudobný skladateľ a klavirista, ktorý patrí medzi najväčšie talenty súčasnej slovenskej hudby. Zomrel 22. júna 1994 ako dvadsaťročný na predávkovanie heroínom. Už ako tínedžer písal skladby s mimoriadne silnou výpovednou hodnotou – na jednej strane umelecky vycibrené, na druhej strane bezprostredne živelné. Niektoré odrážajú pocity človeka zomknutého v putách závislosti, iné sú skôr energické či sympaticky drzé, no všetky sú svojím spôsobom nadčasové. Album Hrana vznikol na podnet Oskara Rózsu, ktorý sa v roku 1999 rozhodol z archívov svojho kamaráta Brezovského povyberať skladby, naspievať jeho party a nahrať podklady so známymi inštrumentalistami. V roku 2011 absolvovali úspešné turné po slovenských mestách, ktoré vyvrcholilo v bratislavskom MMC klube, z ktorého je populárny záznam Slovenskej televízie. Vlani prišiel do kín dokument HRANA - 4 filmy o Marekovi Brezovskom. V decembri 2014 sa konal mimoriadny dvojkoncert symbolicky uzatvárajúci tematickú kapitolu Hrana. Nakoľko sa v rodinnom hudobnom archíve Mareka Brezovského nachádza bohaté množstvo esenciálnych hudobných nápadov, rozhodli sa tvorcovia a protagonisti projektu na čele s Oskarom Rózsom nahrať túto hudbu pre všetkých tých, pre ktorých Marekova hudba niečo znamená. Texty píše Marekova sestra Mirka. Album vyjde na budúci rok.

3. 11. (utorok)

Štart: 20:00 hod.

Lístky: http://bit.ly/1iKCSUg

Event: www.fb.com/events/956829584358956

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…