Dobré noviny
3 tipy ako poraziť jesenný splín
Inzercia
Inzercia

3 tipy ako poraziť jesenný splín

Ako zabrániť tomu, aby naša nálada neklesala rovnako rýchlo, ako ortuť teplomera?

Sychravé dni, chlad a zachmúrené tváre všade naokolo. Hovorí sa, že jeseň je tým najdepresívnejším obdobím v roku. Ako zabrániť tomu, aby naša nálada neklesala rovnako rýchlo, ako ortuť teplomera?

Najlepším liekom na sklesnutú náladu je pozitívne myslenie, úsmev a predovšetkým slnko. Určite nám dáte za pravdu, že so slnečnými lúčmi sa razom rozžiarite nielen vy, ale aj tváre ľudí okolo vás. Bohužiaľ, jesenné dni bývajú na slniečko pomerne skúpe, poradíme vám preto, ako zažiariť namiesto neho.

Vytaste farby!

Je dokonca aj vedecky dokázané, že ľudia majú tendenciu svojím odevom a správaním kopírovať počasie. Určite ste si aj vy všimli, že zatiaľ čo na jar a v lete sa odievame do farieb a veselých motívov, zima patrí sivej, čiernej a zemitým odtieňom. Vedeli ste, že aj spôsob akým sa obliekame, môže ovplyvniť nielen naše psychické rozpoloženie, ale aj náladu ľudí okolo nás? Neváhajte a siahnite po farbách, výrazných vzoroch a odvážnych kombináciách. Ak hľadáte tú správnu inšpiráciu, vyskúšajte štýlové kabelky Desigual a uvidíte, ako ľahko rozoženiete chmáry ospalých jesenných dní.

Rozžiarte sa!

Aby ste svoj dokonalý jesenný outfit dotiahli skutočne do posledného detailu, nezabúdajte na vhodné doplnky. Dbajte na to, že výrazné vzory, farby a motívy si vyžadujú veľmi opatrné kombinovanie s doplnkami. V opačnom prípade sa totiž môže stať, že váš inak skvelý outfit zabijete prehnanými a výraznými kúskami, ktoré premenia skvelý nápad na lacno pôsobiaci gýč. Odporúčame vám staviť na jemnejšie kúsky, ktoré podčiarknu ženskosť, jemnosť a lesk. Dajte na overenú kvalitu a zaujmite šperkami Swarovski, ktoré budú povestnou čerešničkou vašej jesennej elegancie.

Nebuďte sami!

Žiarivými farbami, leskom a pozitivitou môžete ľahko rozžiariť svet okolo vás. Je však dôležité, aby ste nezabúdali ani seba. Myslite na to, že najlepším liekom na jesenný smútok je spoločnosť blízkych ľudí, s ktorými je razom krajší aj upršaný deň. Aby ste netrávili dlhé jesenné večery sami, vyskúšajte online zoznamku, ktorá je v súčasnosti obľúbeným spôsobom naväzovania priateľstiev a vzťahov. Možno práve vo virtuálnom priestore čaká aj na vás dobrý priateľ alebo dokonca spriaznená duša. Za pokus predsa nič nedáte.

Nedovoľte sychravému počasiu, aby vám pokazilo náladu, či dokonca vzalo úsmev z pier. Život je predsa príliš krátky na to, aby sme si ho nechali pokaziť bláznivými vrtochmi počasia alebo kyslými tvárami v uliciach. Vyzbrojte sa dobrou náladou a uvidíte, ako rýchlo rozžiarite svet okolo seba!

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…