BIO oblečenie – zdravá voľba pre vás aj vaše deti
Inzercia
Inzercia

BIO oblečenie – zdravá voľba pre vás aj vaše deti

Už ste počuli o biobavlne?

— Foto: franklins.sk

Patríte aj vy k tým ľudom, ktorí sa starajú o svoje zdravie nad rámec obligátnych návštev u praktického lekára? Čoraz viac sa snažíme brániť sa zdravotným problémom formou ekologického správania: uprednostňujeme bio potraviny, fair-trade výrobky či produkty z prírodných materiálov.

No môžeme ho aplikovať aj vo výbere bio oblečenia pre nás a naše deti.

Biobavlna – už ste o nej počuli?

Novým trendom v oblasti textilných materiálov sa stáva biobavlna. Narozdiel od bežnej bavlny sa ta bio pestuje bez pridania chemikálii. Nespôsobuje nijakú záťaž pre pôdu a spodné vody. Neohrozuje ani zdravie pestovateľov a pracovníkov, ktorí s ňou prichádzajú do kontaktu.

Pri pestovaní biobavlny sa používa iba najkvalitnejšie hnojivo. Pestovatelia používajú staré techniky na odlákanie hmyzu a škodcov, pôdu obrábajú ručne a nevyužívajú detskú prácu. Na poliach s biobavlnou sa dodržiava vysoký štandard pracovnej etiky. Napriek tomu, že pri farbení biobavlny sa nevyužívajú nijaké chemikálie, bio oblečenie pre deti (aj pre vás) môže byť veľmi pestrofarebné, štýlové a vkusné.

Hľadajte certifikát

Najvyšším štandardom kvality bio materiálov je certifikát GOTS. Garantuje dodržiavanie etických pracovných štandardov a sociálnych kritérií od semienka až po výsledný produkt a kontrole podlieha aj jeho balenie a distribúcia.

Bio látky s certifikátom GOTS sú 100% zdravotne nezávadné – nenachádzajú sa v nich žiadne pesticídy, herbicídy, ťažké kovy. Ide o najviac využívaný štandard posudzovania kvality bio materiálov.

Riešenie pre alergikov

Biobavlna vás doslova bude hladiť na pokožke. Vďaka svojej mäkkosti pôsobí antistresovo a upokojujúco. Ale predovšetkým je hypoalergénna. Je citlivá k pokožke a svojím zložením jej nijako neškodí. Ocenia to najmä mamičky novorodencov alebo ľudia, ktoré majú pokožku náchylnejšiu na podráždenie.

Keď vy nebo vaše dieťa trpíte napríklad atopickým ekzémom alebo podobným kožným ochorením, bio oblečenie zabráni jeho prehlbovaniu a šíreniu. Pokožka pod biobavlnou môže voľne dýchať a nie je vystavovaná karcinogénom, teda rakovinotvorným látkam.

To že má bio oblečenie vynikajúce termoregulačné vlastnosti, je už iba čerešňou na torte. Zabezpečí, že v teplých mesiacoch sa nebudete v oblečení pariť a v zime vás zase bude príjemne a dostatočne hriať.

Kvalitní bio spánok

Bio oblečenie nájdete na trhu čoraz častejšie a vďaka tomu je aj cenovo dostupnejšie. Zadovážiť si môžete o biotričká, bio nohavice, bio mikiny, bio čiapky či dokonca nákrčníky, sukne a šaty. No obľúbené sú aj bio pyžama – práve počas spánku je totiž veľmi dôležité, aby pokožka voľne dýchala a bola vystavená kvalitným materiálom.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…