Dobré noviny
Verdascov premožiteľ Marek Semjan postúpil do štvrťfinále
SITA
SITA

Verdascov premožiteľ Marek Semjan postúpil do štvrťfinále

Slovenský tenista Semjan zvíťazil nad Čechom Janom Mertlom, 182. v renkingu, za 148 minút 7:5, 1:6, 6:3.

PROSTĚJOV 6. júna - Slovenský kvalifikant Marek Semjan zvíťazil v stredajšom zápase osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji ATP Challenger Tour Unicredit Czech Open v českom Prostějove (dotácia 106 500 eur, antuka) nad domácim tridsiatnikom Janom Mertlom, 182. v renkingu, za 148 minút 7:5, 1:6, 6:3.

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan tým nadviazal na utorňajší šokujúci triumf nad jednoznačne favorizovaným Španielom Fernandom Verdascom (16. vo svetovom rebríčku, v minulosti bol už aj na 7. priečke).

Člen Akadémie Jána Krošláka v areáli Slávie Agrofert STU Semjan si v prostějovskom štvrťfinále zmeria sily s Poliakom Jerzym Janowiczom, 152. v hodnotení. Už má istotu 3100 eur a 30 bodov do hodnotenia aj so zarátaním kvalifikácie. Víťaz troch turnajov ITF Futures Semjan vlani v Prostějove v 1. kole potrápil bývalého člena Top 10 Michaila Južného z Ruska (5:7 v treťom sete), ale neuspel a tento nezdar sa zaradil do série až 17 prehier. Semjanovi patrí 1166. pozícia v počítačovom poradí, ešte sa nenachádzal nad 218. miestom.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Marek Semjan (SR) - Jan Mertl (ČR) 7:5, 1:6, 6:3 za 148 minút

Pavol Červenák (SR) - Guillermo García-López (Šp.-7) 6:7 (4), 6:4, 6:2 za 180 minút

Štvorhra - štvrťfinále:

Lukáš Dlouhý, Michal Mertiňák (ČR/SR-2) - Jan Hájek, Jaroslav Pospíšil (ČR) 6:4, 6:3 za 76 minút

Chsieh Čcheng-pcheng, Lee Chsin-Chan (Taiw.) - Travis Parrott, Igor Zelenay (USA/SR-4) 6:3, 6:4 za 61 minút

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…