Druhú etapu Okolo Slovenska vyhral Talian Rebellin

Najlepšie zo Slovákov v stredajšej druhej etape skončil Marek Čanecký, ktorý finišoval na desiatej priečke.

ČIERNY VÁH 6. júna - Talian Davide Rebellin sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorá viedla z Liptovského Mikuláša k vodnému dielu Čierny Váh a merala 153,7 km.

V cieľovom 12 km dlhom stúpaní triumfoval pred Sergejom Rudaskovom z Ruska a Čechom Josefom Matouškom.

Žlté tričko lídra pretekov si vo štvrtok v etape z Liptovského Hrádku do Veľkého Krtíša (184,6 km) oblečie Talian Enrico Rossi, ktorý si ho udržal. Najlepšie zo Slovákov v stredajšej druhej etape skončil Marek Čanecký, ktorý finišoval na 10. priečke. Hneď za ním prišiel do cieľa Juraj Sagan.

Na štart náročnej tatranskej etapy sa postavilo 115 cyklistov. V úvode hýrili aktivitou slovenskí cyklisti, prvú rýchlostnú prémiu v Liptovskom Hrádku (6,2 km) vyhral Maroš Kováč. Na horskej prémii vo Važci (30,1 km) bol najlepší Matej Jurčo.

Následne odišiel z pelotónu Róbert Nagy spoločne s Holanďanom Bobom van den Hengelom a utvorili si dvojminútový náskok. V Starom Smokovci ich dostihol Nemec Tobias Erler a následne pokračoval samostatne prakticky až do Kráľovej Lehoty, keď sa pelotón opäť spojil.

Rozhodovalo sa v cieľovom stúpaní. Ako prvý nastúpil Davide Rebellin, postupne sa k nemu pridali aj ďalší jazdci. Definitíva padla asi dva kilometre pred cieľom, keď Rebellinovi vyšiel ďalší atak a na Čiernom Váhu sa tešil z prvého etapového úspechu na Okolo Slovenska.