Na veľtrhoch v Brne patrilo Slovensko k najväčším vystavovateľom
TASR
TASR

Na veľtrhoch v Brne patrilo Slovensko k najväčším vystavovateľom

Okrem nás vystavovali vo veľkom ešte Poliaci a Nemci.

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Remiaš

Brno 24. augusta (TASR) – Na 46. medzinárodnom veľtrhu módy Styl a 46. medzinárodnom veľtrh obuvi a koženého tovaru Kabo na Výstavisku v Brne (22.-24. 8.) sa zúčastnili aj slovenskí zástupcovia. Spomedzi 17 krajín sveta (okrem európskych Čína, India, Vietnam, Pakistan, Litva) a okrem domáceho Česka patrilo Slovensko s Poľskom a Nemeckom medzi najväčších vystavovateľov.

"Zo Slovenska je na veľtrhu Styl 17 firiem a na veľtrhu Kabo päť. V samostatnej expozícii je 13 firiem a štyri sú v spoločnej expozícii Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK). Zastúpenie Slovenska je celkove na ploche 400 m2, z toho asi štvrtina je na veľtrhu Kabo. Sú to stabilizované veľtrhy s potenciálom budúceho rastu," povedal pre TASR tajomník sekcie textilného, odevného, kožiarskeho a obuvníckeho priemyslu Trenčianskej regionálnej komory SOPK Ľudovít Mičuda.

Okrem bratislavských firiem sa na veľtrhoch prezentovali rôzne veľké spoločnosti zo Žiliny, Zvolena, Trenčína, Senca, Čadce, Púchova, Banskej Bystrice, Tovarníkov, Bieleho Kostola, Prievidze, Ružomberka, Kotešovej a Bardejova. Podľa Mičudu dohodli zaujímavé objednávky u získaných obchodných partnerov. Tieto veľtrhy sa konajú dva razy za rok – vo februári a auguste - so stálou slovenskou účasťou.

Počas troch dní veľtrhy zamerané na odborníkov bez prístupu laickej verejnosti ponúkli v sprievodnom programe odborné prednášky, 16 módnych prehliadok rôznych kolekcií odevov a módnych doplnkov, vyhodnotenie tematických obuvníckych súťaží i rôzne sprievodné expozície.

Styl a Kabo sú jediné medzinárodné kontraktačné módne veľtrhy pre Česko, Slovensko i krajiny strednej a východnej Európy. Konajú sa od roku 1993 v moderných pavilónoch P a F brnianskeho Výstaviska. Sú miestom prezentácie a nadviazania obchodných kontaktov firiem z textilného, odevného, obuvníckeho a kožiarskeho priemyslu. Stretávajú sa v nich výrobcovia, návrhári, dizajnéri, obchodní manažéri, krajčírky, obuvníci, distribútori, predavači, dodávatelia materiálov a rôznych komponentov aj ďalší podnikatelia zo spomínaných priemyselných oblastí.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…