Dobré noviny
Marek Hamšík strelil v uplynulej sezóne dvanásť gólov
SITA
SITA

Marek Hamšík strelil v uplynulej sezóne dvanásť gólov

Slovenský futbalista odohral v drese "Partenopei" 51 stretnutí a chýbal len v zápase s Interom Miláno. Hamšík nastúpil aj v ôsmich zápasoch v drese Slovenska.

NEAPOL 6. júna - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík sa nemôže sťažovať na nedostatok zápasovej praxe. Počas uplynulej sezóny absolvoval ofenzívny stredopoliar úctyhodných 58 duelov, z toho 50 v drese svojho klubového zamestnávateľa - talianskeho klubu SSC Neapol.

"Partenopei" pritom odohrali 51 stretnutí a 24-ročný Banskobystričan chýbal len v meraní síl s Interom Miláno, príčinou bol disciplinárny trest za žlté karty. Hamšík nastúpil aj v ôsmich zápasoch za slovenskú reprezentáciu.

"Je to skutočne veľa.V prvej časti sezóny do decembra sme nemali ani jeden deň voľna. Hrali sme v rytme streda - nedeľa. Je to druhá sezóna za sebou s takým vysokým počtom stretnutí. V minulej to bolo 59 duelov. Sťažovať sa však nemôžem a nechcem. Hrávam pravidelne a pre futbalistu je to najdôležitejšie," uviedol bývalý hráč Jupie Podlavice, Slovana Bratislava a Brescie pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Hamšík dal v uplynulom ročníku 12 gólov, deväť v najvyššej talianskej súťaži, dva v Lige majstrov a jeden v Talianskom pohári. "Od môjho príchodu do Neapolu je mojím cieľom dať desať gólov za sezónu. Darilo sa mi to dosiahnuť v minulosti a som rád, že túto métu som prekonal aj teraz. Takže som spokojný," dodala tradičná opora slovenskej reprezentácie.

Ak by sa do úvahy brali aj predsezónne prípravné zápasy, tak by mal Hamšík na konte v sezóne 2011/2012 až 66 odohratých stretnutí so šestnástimi strelenými gólmi.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…