Dobré noviny
Video: Apple si pripomína rok bez Stevea Jobsa
Dobré noviny
Dobré noviny

Video: Apple si pripomína rok bez Stevea Jobsa

Svet si dnes pripomína smutné výročie úmrtia zakladateľa firmy Apple. Presne 5. októbra 2011 Steve Jobs prehral svoj mnohoročný boj s rakovinou.

CUPERTINO/BRATISLAVA 5. októbra - Steve Jobs bol človek - vizionár, ktorý prinášal kľúčové nápady a inovácie a v nemalej miere práve jeho opätovný nástup do Apple znamenal návrat spoločnosti späť na vrchol.

V 80. rokoch práve on predstavil Macintosh, prvý komerčne úspešný počítač s grafickým ovládacím rozhraním. Za jeho éry v tomto miléniu zase prišiel na trh iPhone s niekoľkými svojimi generáciami, populárny tablet iPad či rôzne generácie prehrávačov iPod.

Apple sa aj v tomto roku výrazne darí. Niekoľkokrát prekonal svoje historické maximum na burze a stal sa najhodnotnejšou firmou v histórii USA i celého sveta. Od konkurenčného Samsungu vysúdil za kopírovanie iPhonu a ďalších patentov odškodné 1,05 miliardy dolárov. Nedávno sme sa dočkali taktiež novej generácie iPhonu 5.

Apple si uctil pamiatku Steva Jobsa na svojej stránke

Prvé výročie úmrtia amerického vizionára Steva Jobsa si pripomína firma Apple upravenou hlavnou stránkou. Po príchode na web www.apple.com sa ponúka video, ktoré je zostrihom slávnych výrokov a fotografií tohto vizionára a IT génia. Môžete si tak vypočuť jeho slová pri predstavovaní počítača iMac, hudobného prehrávača iPod alebo úplne prvej generácie smartfónu iPhone.

Nechýba ani štipka humoru, keď sa Jobs pri uvedení prvého iPhonu snažil objednať z nového zariadenia kávu pre všetkých účastníkov konferencie.

Celá pocta končí otvoreným listom súčasného riaditeľa spoločnosti Apple Tima Cooka, v ktorom spomína na svojho bývalého kolegu a priateľa.

Video: Spomienka na Stevea Jobsa

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…