Košickí hutníci maľovali s umelcami
SITA
SITA

Košickí hutníci maľovali s umelcami

V košickom Dome umenia otvorili výstavu diel, ktoré vznikli počas maliarskeho plenéra neprofesionálnych výtvarníkov z radov hutníkov.

KOŠICE 4. októbra (SITA) – V košickom Dome umenia otvorili včera výstavu diel, ktoré vznikli počas maliarskeho plenéra Hutníci maľujú s umelcami, ktorý organizuje spoločnosť U. S. Steel Košice. V poradí už šiesty ročník podujatia sa konal koncom augusta v Medzeve.

Profesionálni umelci spoločne s nadanými zamestnancami firmy pracovali na umeleckom stvárnení viacerých tém. Okrem ekologických námetov to boli napríklad Svetlá Paríža, ktoré sú motívom nadchádzajúceho bálu U. S. Steel Košice.

Diela, ktoré budú verejnosti prezentované na výstave do 25. októbra, si budú môcť v aukcii zakúpiť účastníci firemného reprezentačného bálu a prispieť tak na podporu Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb.

Ako uviedol hovorca hutníckej spoločnosti Ján Bača, tvorivý maliarsky plenér je príležitosťou na formovanie umeleckej osobnosti neprofesionálnych výtvarníkov. Spolupráca s akademickým sochárom Arpádom Račkom, výtvarníkmi Mikulášom Lovackým, Jankou Onuškovou, Danielom Tatarkom, Andrejom Gorem, Pavlom Kvoriakom, Evou Ondovou a hrnčiarom Igorom Macákom umožnila ôsmim talentovaným zamestnancom vymeniť si skúsenosti, konzultovať vlastnú tvorbu a získať širší umelecký rozhľad.

„Som hrdý na zamestnancov našej firmy, ktorí sú nielen dobrí hutníci, ale umeleckou tvorbou stimulujú svoj ďalší rozvoj a pomáhajú zároveň aj svojmu okoliu,“ vyjadril svoje dojmy po zhliadnutí vystavených diel prezident U. S. Steel Košice David J. Rintoul.

Do podujatia firma zapojila aj deti z detských domovov na Uralskej ulici v Košiciach a z Podolínca, ktorým pomáha počas celého roka. V sprievode Eleny Petráškovej, viceprezidentky pre riadenie externých služieb a vzťahov a Mary Rintoul, manželky prezidenta železiarní, si mohli deti namaľovať svoje obrázky či vymodelovať dielka z hliny na hrnčiarskom kruhu.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…