Dobré noviny
Oscarového Jeana Dujardina chcú do nového Clooneyho filmu
SITA
SITA

Oscarového Jeana Dujardina chcú do nového Clooneyho filmu

George Clooney nakrúti film o Monuments Men - skupine ľudí, ktorí riskovali svoje životy pri zachraňovaní umeleckých diel ukradnutých nacistami.

BRATISLAVA 3. októbra - Francúzsky herec Jean Dujardin by si mohol zahrať v snímke The Monuments Men, ktorú bude režírovať George Clooney.

Filmovému blogu The Wrap to potvrdil zdroj z prostredia prípravy projektu. Pre držiteľa Oscara majú tvorcovia pripravenú vedľajšiu úlohu v príbehu o skupine ľudí, ktorí riskovali život pri zachraňovaní nacistami ukradnutých umeleckých diel počas vlády Adolfa Hitlera.

Pôjde o adaptáciu knihy The Monuments Men: Allied Heroes, Nazi Thieves and the Greatest Treasure Hunt in History (v českom preklade vyšla ako Po stopách nacistických pokladů) od Roberta M. Edsela.

Tvorcovia snímky vraj majú záujem aj o Cate Blanchett, ktorej chcú zveriť rolu kunsthistoričky Rose Valland, a Paul Giamatti by mohol stvárniť spoluzakladateľa Newyorského mestského baletu Lincolna Kirsteina.

Amerického vojaka a pamiatkara Georgea Stouta, ktorý repatrioval desaťtisíce umeleckých diel, si zahrá sám Clooney. Výber hercov je však zatiaľ v úplných začiatkoch. Nakrúcanie by malo odštartovať na budúcu jar.

Oscarový herec Jean Dujardin

Štyridsaťročný Jean Dujardin sa celosvetovo preslávil vďaka stvárneniu herca Georgea Valentina v čierno-bielej nemej snímke The Artist (2011). Za svoj výkon si vyslúžil množstvo cien, medzi ktorými nechýba tá najprestížnejšia - Oscar udeľovaný americkou Akadémiou filmových umení a vied.

V kategórii najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe ho získal ako prvý francúzsky herec v histórii. Úloha filmovej hviezdy, ktorú zničí nástup hovoreného filmu, mu priniesla i Zlatý glóbus, cenu BAFTA, Independent Spirit Award či Screen Actors Guild Award.

Za sebou má už takmer 15-ročnú kariéru, počas ktorej účinkoval vo viac ako 30 filmoch. Po boku Leonarda DiCapria či Jonaha Hilla sa na budúci rok objaví v krimidráme The Wolf of Wall Street v réžii Martina Scorseseho.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…