Dobré noviny
John Legend odložil vydanie albumu, stále ho nedokončil
SITA
SITA

John Legend odložil vydanie albumu, stále ho nedokončil

Spevák John Legend pre prácu na nahrávke musel posunúť aj termíny pripravovaného turné. Fanúšikom však sľubuje, že pôjde o najlepší album jeho kariéry.

BRATISLAVA 3. októbra - Americký spevák John Legend musel odložiť vydanie nového albumu Love in the Future i pripravované turné.

Ako oznámil na svojej oficiálnej webstránke, nahrávku produkovanú Kanyem Westom sa mu ešte nepodarilo dokončiť, a preto nebude môcť vyjsť na jeseň, ako sa plánovalo.

"Bohužiaľ, aj keď bol celý kreatívny proces veľmi vzrušujúci a som si istý, že pôjde o najlepší album mojej kariéry, čas jeho prípravy nezodpovedal mojim predstavám," uviedol.

"Inými slovami, ešte sme ho nedokončili. Ja a môj tím sme urobili bolestivé rozhodnutie posunúť turné na rok 2013, keď už budeme mať určite hotovú novú hudbu," dodal.

Fanúšikom sa tiež ospravedlnil za to, že ich sklamal, keďže doteraz nikdy nemusel koncertnú šnúru odložiť a len málokedy zrušil vystúpenie.

Podľa jeho slov však turné bude stáť za to. Nový dátum vydania albumu na webstránke neuviedol.

John Legend, vlastným menom John Roger Stephens, začal hrať na klavíri ako štvorročný a vo veku sedem rokov už spieval v kostolnom zbore.

Absolvent Pensylvánskej univerzity mal na konte dve demá, keď v roku 2001 stretol rappera a producenta Kanyeho Westa, ktorý mu pomohol presadiť sa v hudobnom biznise.

Ešte pred vydaním debutového albumu Get Lifted (2004) na seba upozornil duetmi s viacerými interpretmi, s Westom si zaspieval skladbu All of the Lights, rapper Jay-Z si ho prizval na spoluprácu na piesni Encore, postaral sa o vokály na nahrávke You Don\'t Know My Name od Alicie Keys a jeho hlas počuť aj v piesni High Road od Fort Minor.

V skladbe Everything Is Everything od Lauryn Hill zas znie jeho klavír. Legend má okrem spomínaného debutu Get Lifted na konte aj ďalšie dve štúdiovky - Once Again (2006) a Evolver (2008).

Okrem toho vydal i štyri živé nahrávky, spoločný album s The Roots s názvom Wake Up! (2010) a podieľal sa aj na nahrávke Cruel Summer, ktorá je debutovou kompiláciou labelu G.O.O.D. Music.

Držiteľ deviatich cien Grammy, ktorý naspieval hit Ordinary People, sa vlani v decembri zasnúbil s modelkou Chrissy Teigen.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…