Dobré noviny
Do Prešova mieria ďalší investori, prácu nájdu stovky ľudí
SITA
SITA

Do Prešova mieria ďalší investori, prácu nájdu stovky ľudí

Talianska Spoločnosť Travaglini by mala zabezpečovať balenie výrobkov pre firmu Honeywell, ktorá už v priemyselnom parku Prešov - Záborské pôsobí.

PREŠOV 5. júna - Spoločnosť Travaglini, s.r.o., zaregistrovaná na Slovensku v tomto roku má záujem po boku firmy Honeywell postaviť priemyselnú halu v priemyselnom parku IPZ Záborské.

Na základe ich požiadavky ide o kúpu pozemkov o rozlohe 1 ha, kde by mala vyrásť hala o veľkosti približne 6 000 metrov štvorcových.

V počiatočnom štádiu si v spoločnosti nájde prácu minimálne 100 ľudí, ktorí budú zabezpečovať balenie výrobkov pre firmu Honeywell.

Informovala o tom v utorok hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová. Ako dodala, teraz bude nasledovať schvaľovací proces v prešovskom mestskom zastupiteľstve, po ktorom by sa v prípade schválenia zámeru a odpredaja pozemkov, začali práce na prelome rokov 2012/2013. Cena pozemkov bude výsledkom schvaľovacieho procesu.

Mesto poskytne pomoc

"Investíciou by sa opäť prispelo k rozvoju priemyselnej infraštruktúry v regióne a vytvoreniu pracovných miest, kde by sa uplatnili absolventi škôl či nezamestnaní,“ povedal primátor Prešova Pavel Hagyari. Ďalej dodal, že mesto je pripravené poskytnúť spoločnosti pomoc v rámci predĺženia linky mestskej hromadnej dopravy, škôl, materskej školy, či prípadne ubytovania.

Talianska firma Travaglini vznikla pred 32 rokmi v spolupráci so spoločnosťou Honda, v roku 1985 začala expandovať v rámci celej krajiny.

V roku 2000 začína spoluprácu so spoločnosťou Honeywell a firma sa presadzuje na francúzskom, anglickom či dokonca rumunskom trhu. Spoločnosť sa okrem transportu zaoberá baliacou technikou, ktorá je v súčasnosti nosnou aktivitou firmy (papier, drevo, kov, guma).

Záujem majú aj Slováci

Záujem investovať v okrese Prešov (Haniská) prejavila v týchto dňoch aj slovenská spoločnosť zaoberajúca sa spracovaním komodít, ktorá požiadala o štátnu pomoc, a ktorá by v konečnej fáze vytvorila 400 pracovných miest.

Rokovania o predaji pozemkov v priemyselnom parku IPZ Záborské pokračujú so španielskou spoločnosťou z oblasti automobilového priemyslu (400 pracovných miest), so spol. AHP/ASIS, Ingmetal a slovensko-belgickou energetickou spoločnosťou. V prípade úspešných záverov by sa v horizonte najbližších dvoch rokov vytvorilo ďalších približne 1 000 pracovných miest.

V priemyselnom parku IPZ Záborské v súčasnosti sídli výrobná hala spoločnosti Honeywell na rozlohe 5 hektárov. Jeden hektár je v prenájme spoločnosti MSC Elektronics SK. V areáli je postavená aj priemyselná hala patriaca spol. Dúha, a.s., kde sa pripravuje podnikateľský zámer s vytvorením cca 200 pracovných miest.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…