Dobré noviny
Američania čakajú na prvú debatu, YouTube má prekvapenie
SITA
SITA

Američania čakajú na prvú debatu, YouTube má prekvapenie

Podľa analytikov sa YouTube pokúša stať globálnym hráčom na spravodajskom trhu.

WASHINGTON 3. októbra - Sociálna sieť YouTube prinesie naživo slovné súboje kandidátov na prezidenta Spojených štátoch a tiež ich „pravých rúk“ – demokrata Joea Bidena a republikánsku hviezdu Paula Ryana.

Každý užívateľ internetu na svete tak môže sledovať priamy súboj názorov, argumentov a vízií aktuálneho šéfa Bieleho domu Baracka Obamu a bývalého guvernéra Massachusetts Mitta Romneyho.

Ich prvý duel sa odohrá v stredu o o 3:00 SELČ coloradskom Denveri a jej ťažiskom bude domáca politika. Televízna diskusia, ktorá by mala podľa odhadov pritiahnuť až 60 miliónov divákov.

YouTube, ktorý v roku 2006 odkúpil internetový gigant Google za 1,6 miliardy dolárov, bude „streamovať“ aj 11. októbra debatu kandidátov na viceprezidenta a ostávajúce dve diskusie (16. a 22. októbra).

Sociálna sieť YouTube však nebude len prenášať prenosy z jednotlivých diskusii. O komentáre a trefné analýzy sa jej postará osem prestížnych partnerov – televízia ABC News, anglická verzia spravodajskej al-Džazíry, portál BuzzFeed, famózny moderátor Larry King, noviny New York Times, populárny bloger Phil DeFranco, televízia Univision (vysial v španielčine) a prestížny ekonomický denník Wall Street Journal.

Podľa analytikov sa YouTube týmto krokom pokúša stať globálnym hráčom na spravodajskom trhu. Ich odhady podporuje aj fakt, že užívatelia si na jej stránke najčastejšie hľadajú videa práve z rôznych udalostí, ktoré v tých okamihoch hýbali svetom.

Romney, ktorého kampaň je poznamenaná viacerými problémami a škandálmi, verí, že si v diskusiách dokáže vylepšiť svoje šance na zisk prezidentského kresla. Voličov pobúril najmä tajne nahratý rozhovor s darcami, v ktorom označil 47 percent Američanov za "od štátu závislých neplatičov daní".

Obama, ktorý je známy svojimi rečníckymi schopnosťami, zas prišiel pre ekonomickú krízu o značnú časť popularity, ktorej sa tešil pred štyrmi rokmi. Naposledy zverejnené výsledky prieskumu Wall Street Journal/NBC ukázali, že Obama sa teší 49-percentnej podpore, kým Romneyho podporuje 46 percent opýtaných.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…