Dobré noviny
Jubilejné 100. finále Davisovho pohára sa bude hrať v Prahe
SITA
SITA

Jubilejné 100. finále Davisovho pohára sa bude hrať v Prahe

V novembrovom súboji v pražskej O2 Arene sa o "šalátovú misu" pobijú tenisti Česka a Španielska.

PRAHA 2. októbra - Jubilejné 100. finále Davisovho pohára BNP Paribas tenisových reprezentačných družstiev mužov medzi Čechmi a obhajcami trofeje Španielmi sa 16. - 18. novembra uskutoční v Prahe.

Dejiskom bude O2 Arena rovnako ako v prípade finále Pohára federácie 2012. Obhajkyne celkového prvenstva Češky si 3. - 4. novembra zmerajú sily so Srbkami.

Zápasová kapacita haly v českej metropole je takmer 14 000 divákov. Informáciu priniesla Medzinárodná tenisová federácia (ITF) prostredníctvom tlačovej správy.

Vstupenky na všetky tri dni finále Davis Cupu budú stáť 1990 - 7990 Kč. "Nechceli sme to prepáliť. Vnímame miestnu realitu," povedal Miroslav Černošek, majiteľ usporiadateľskej spoločnosti Česká športová a k odstráneniu pôvodnej termínovej kolízie s audiovizuálnou šou Transmission skonštatoval: "Rokovania boli konštruktívne. Momentálne sa riešia finančné kompenzácie."

Černošek podľa iDnes.cz ďalej pripomenul: "Za ostatných 60 rokov je Praha prvým mestom, ktoré privíta v jednom roku finále Fed Cupu aj Davis Cupu." Navyše, na 29. októbra je do O2 Areny naplánovaný exhibičný súboj wimbledonských šampiónok Marie Šarapovovej a Petry Kvitovej.

Vladimír Šafařík z Českej športovej predznamenal, že vstupenky začnú predávať počas týždňa od 22. októbra, a uviedol: "Uvedomujeme si, že nie sú úplne najlacnejšie pre normálneho návštevníka, ale ceny vychádzajú z významu akcie a priemeru, ktorý bol nastavený po dohode s Medzinárodnou tenisovou federáciou za ostatných päť rokov."

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…