Dobré noviny
Udeľovanie Oscarov bude moderovať Seth MacFarlane
SITA
SITA

Udeľovanie Oscarov bude moderovať Seth MacFarlane

Seth MacFarlane uviedol, že moderovanie na udeľovaní Oscarov bude pre neho ohromná pocta.

BRATISLAVA 1. októbra - Moderátorom 85. udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied bude herec, režisér, scenárista a producent Setha MacFarlane.

V pondelok o tom informovali producenti ceremoniálu Craig Zadan a Neil Meron. Pre 38-ročného komika to bude prvé moderovanie Oscarov.

"Sme nadšení, že Seth MacFarlane bude moderovať Oscarov. Jeho schopnosti výborne sedia s našimi predstavami o šou, ktorá bude zábavná, ale i svieža. Bude perfektným moderátorom a sme šťastní, že s ním budeme pracovať," povedali Zadan a Meron. Samotný MacFarlane uviedol, že to bude pre neho ohromná pocta.

"Keď som sa to dozvedel, napadli mi dve veci. Po prvé - budem zo seba musieť vydať maximum, aby to splňovalo štandardy mojich predchodcov. Po druhé - Dúfam, že nezistia, že som moderoval Charlie Sheen Roast," zavtipkoval MacFarlane.

"Seth je neuveriteľne talentovaný. S našim kreatívnym tímom nemôžeme byť šťastnejší. S Craigom, Neilom a teraz aj Sethom sme pripravený na výborný štart," povedal prezident Akadémie Hawk Koch.

Nominácie v 85. ročníku udeľovania Oscarov vyhlásia 10. januára 2013. Ceny rozdajú v nedeľu 24. februára v hollywoodskom Dolby Theatre. Režisérom priameho prenosu bude po tretí raz za sebou Don Mischer. Ceremoniál budú naživo vysielať vo viac ako 225 krajinách sveta.

Seth MacFarlane pracoval na niekoľkých animovaných seriáloch pre deti, kým v roku 1999 nevytvoril dnes už legendárnych Griffinovcov (v origináli Family Guy), ktorí získali päť cien Emmy. Tiež stojí za seriálmi American Dad! (2005) a Cleveland show (2009). Režíroval úspešnú komédiu Macík (2012), ktorá je zatiaľ jeho jediným celovečerným filmom.

Tiež napísal jej scenár a drzému plyšovému medvedíkovi prepožičal svoj hlas. Ako herec sa predstavil napríklad v seriáloch Ženy z rodu Gilmorovcov (2000-2007), Rodinná vojna (2005-2007) alebo FlashForward (2009–2010). Na konte má aj jeden hudobný album - nahrávku Music Is Better Than Words (2011), ktorú v dvoch kategóriách nominovali na Grammy. MacFarlaneovou súčasnou priateľkou by mala byť anglická herečka Emilie Clarke, ktorá je známa predovšetkým ako Daenerys Targaryen zo seriálového hitu Hra o tróny (2011). Informácie pochádzajú z webovej stránky oscars.org a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…