Dobré noviny
Do Bratislavy príde Kathy Reichs, producentka seriálu Kosti
SITA
SITA

Do Bratislavy príde Kathy Reichs, producentka seriálu Kosti

Spisovateľka a producentka americkej televízie Fox predstaví v kníhkupectve Martinus.sk na Obchodnej ulici v Bratislave svoju knihu Osudná cesta

BRATISLAVA 1. októbra - Kathy Reichs, ktorej skúsenosti z praxe forenznej antropologičky sú námetom pre svetoznámy seriál Kosti (2005), príde onedlho do Bratislavy.

Američanka, ktorá je zároveň producentkou tohto seriálu, v hlavnom meste Slovenska predstaví svoju knihu Osudná cesta.

Tá vyšla po prvý raz v roku 2001 pod názvom Fatal Voyage a teraz prvýkrát vychádza v slovenskom preklade vo vydavateľstve Slovart. Spisovateľka a producentka americkej televízie Fox zavíta v piatok 26. októbra o 17:30 do kníhkupectva Martinus.sk na Obchodnej ulici. Dielo Osudná cesta, ktoré na Slovensku vyjde 22. októbra, tam pokrstí, pričom pripravená je aj autogramiáda a beseda.

Kathy Reichs je forenzná antropologička, certifikovaná Americkou radou súdnej antropológie. Bola členkou správnej rady a viceprezidentkou Americkej akadémie forenzných vied, v súčasnosti pôsobí v Poradnom výbore sekcie Národných policajných služieb Kráľovskej kanadskej jazdnej polície. Rodáčka z Chicaga je zároveň profesorkou na katedre antropológie Severokarolínskej univerzity v Charlotte.

Titul PhD. získala na Severozápadnej univerzite v Chicagu, čestný doktorát na Univerzite Concordia v Montreale. Žije v Charlotte a Montreale. Preslávila sa románom Déja Dead (1997), ktorý sa stal bestsellerom New York Times a získal Ellisovu cenu za najlepší debut.

Ústredná postava, forenzná antropologička Temperance Brennanová, vystupuje ako autorkino alterego aj v ďalších jej dielach - Death du Jour (Nevinné obete, 2002), Deadly Décisions (Smrtiace rozhodnutie, 2003), Fatal Voyage (Osudná cesta, 2012), Grave Secrets (2002), Bare Bones (2003), Monday Mourning (2005), Cross Bones (2005), Break No Bones (2006), Bones to Ashes (2007), Devil Bones (2008), 206 Bones (2009), Spider Bones (2011), Flash and Bones (2011) i v najnovšom románe Bones Are Forever (2012). Je tiež autorkou sci-fi trilógie pre mládež, ktorej prvý diel Virals vyšiel v roku 2010 a pokračovanie Seizure v roku 2011.

V trileroch z prostredia forenzných vied sa opiera o vlastné bohaté skúsenosti, spolupracovala s úradom hlavného súdneho lekára štátu Severná Karolína a dnes pôsobí aj v Laboratoire de Sciences Judiciaires et de Médecine Légale v kanadskom Quebecu. Zúčastnila sa vyšetrovania genocídy v Rwande, o svojich zisteniach vypovedala pred Medzinárodným trestným tribunálom OSN a pomáhala pri exhumácii masového hrobu v Guatemale. Počas pôsobenia na Spojenom veliteľstve pre evidenciu zajatých a nezvestných vojakov (JPAC) spolupracovala pri identifikácii obetí druhej svetovej vojny či kórejských vojnových konfliktov. Agentúru SITA informovalo PR oddelenie vydavateľstva Slovart a Jana Šlinská z kníhkupectva Martinus.sk.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…