Prešov vstúpi do projektu rekonštrukcie futbalového štadióna
TASR
TASR

Prešov vstúpi do projektu rekonštrukcie futbalového štadióna

Mesto na modernizáciu súčasného futbalového štadióna dá milión eur.

Andrea Turčanová Foto: TASR/Milan Kapusta

Prešov 13. mája (TASR) – Prešovskí mestskí poslanci dnes schválili vstup mesta Prešov do projektu obnovy futbalového štadióna za podmienok, že bude mať podiel na majetku do ktorého investuje, a že majetok nebude mať na liste vlastníctva žiadne ťarchy ani iné práva tretích osôb. Mesto na modernizáciu súčasného futbalového štadióna dá milión eur, Slovenský futbalový zväz (SFZ) 2,4 milióna eur a 1. FC Tatran Prešov ďalší minimálne milión eur.

Podmienkou SFZ podľa generálneho manažéra 1. FC Tatran Prešov Mareka Trávnička je to, že 2,4 milióna eur musí byť investovaných na výstavbu tribúny a na to, aby sa skrášlilo futbalové prostredie. No na mieste, kde sa má postaviť tribúna, v súčasnosti stojí betónový ovál s tribúnou na státie. Klub by teda musel investovať financie do jeho zbúrania.

"Ak budeme búrať tribúnu, aby sme tam postavili tribúnu podľa požiadaviek SFZ, nestavali by sme už nové zázemie. Ale tým pádom musíme posunúť hraciu plochu z pôvodného miesta, kde je teraz, na miesto, kde je dnes tréningové ihrisko," povedal Trávniček.

Podľa primátorky Prešova Andrey Turčanovej je táto alternatíva dobrá, pretože práve pozemok pod súčasným tréningovým ihriskom patrí mestu, a teda by investovalo financie do svojho pozemku. Financie na tento účel chce radnica získať z predaja budovy v priemyselnom parku IPZ Záborské. Budova stojí na pozemku CI Regio, spol. s r.o., ktorej vlastníkom je podľa primátorky ten istý človek, ako majiteľ futbalového klubu. Predať ju chce práve za milión eur, schválili to aj poslanci.

Futbalový klub by ostal v starom zázemí, musel by zbúrať pôvodný betónový ovál, presúval by i osvetlenie a postavil kotolňu, no na mieste súčasnej tribúny na státie by stála nová tribúna s kapacitou približne 5500 ľudí. Podľa Trávnička je výška ich investície nejasná, no bude určite viac ako milión eur.

Mesto musí do konca mája poslať SFZ záväzné stanovisko k tomuto projektu. Termín, kedy sa pristúpi k samotnej výstavbe nie je zatiaľ známy, no ako spresnila primátorka, termín kolaudácie zrekonštruovaného štadióna je koniec júna 2018. Stavebné práce by mali trvať približne 22 mesiacov.

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…