Kopecký dúfa, že Vůjtek zostane v hokejovom dianí
TASR
TASR

Kopecký dúfa, že Vůjtek zostane v hokejovom dianí

"Tréner tu bol s nami dosť dlho a zažili sme s ním aj jeden obrovský úspech, takže sme sa mu chceli poďakovať." mrzelo obrancu Dominika Graňáka, ktorý zažil pod Vůjtekom strieborný helsinský úspech.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek počas zápasu základnej B-skupiny Slovensko - Rusko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 10. mája 2015. V popredí zľava Vladimír Dravecký, Libor Hudáček, Marián Gáborík a kapitán Tomáš Kopecký. Foto: TASR/Michal Svítok

Ostrava 13. mája (TASR) - Chceli mu pripraviť krajšiu rozlúčku. Slovenskí hokejisti túžili spraviť na MS v Česku úspech a dať tak trénerovi Vladimírovi Vůjtekovi na záver jeho pôsobenia pri národnom tíme pekný darček. Napokon však nedokázali zvíťaziť ani v záverečnom skupinovom vystúpení nad Američanmi (4:5 pp) a museli sa uspokojiť s konečným deviatym miestom.

"Aj keď sme vedeli, že nemáme šancu postúpiť do štvrťfinále, chceli sme proti USA zabrať. Škoda gólu v predĺžení. Mrzí nás, že nám nevyšla rozlúčka s trénerom. Počas svojho pôsobenia pri reprezentácii urobil dobrú robotu. Sme sklamaní," vyslovil sa Marián Gáborík, so štyrmi gólmi najlepší slovenský strelec na turnaji.

Vůjtek odštartoval pri reprezentačnom kormidle parádne, keď na MS 2012 v Helsinkách priviedol tím k nečakanému striebru. Do štvrťfinále dokázalo jeho mužstvo postúpiť aj o rok v rovnakom dejisku a po prehre 3:4 s domácim Fínskom obsadilo ôsmu priečku. Na ďalších dvoch šampionátoch už však štvrťfinálovú métu nedosiahlo a skončilo v oboch prípadoch deviate. Účinkovanie v ostravskej skupine, ktorá sa hrala vo Vůjtekovom rodisku, nedopadlo pre Slovákov podľa očakávaní. "Tréner tu bol s nami dosť dlho a zažili sme s ním aj jeden obrovský úspech, takže sme sa mu chceli poďakovať. Škoda, že to nevyšlo a že sme nad Američanmi nevyhrali aspoň za dva body," mrzelo obrancu Dominika Graňáka, ktorý zažil pod Vůjtekom strieborný helsinský úspech.

Pri ňom bol aj Tomáš Kopecký. V roku 2012 patril k ťahúňom mužstva, teraz zaujal tým, že ho ako kapitána posadil tréner v zápase s Nórskom na tribúnu. Štvorročnú éru Vůjteka pri slovenskej reprezentácii však hodnotí pozitívne a bude na ňu spomínať v dobrom. "Myslím si, že tréner Vůjtek dal slovenskému hokeju veľmi veľa. Samozrejme, najprenikavejší úspech sme dosiahli pred tromi rokmi v Helsinkách. Skutočne klobúk dole pred ním, je to veľký tréner. Želám mu všetko dobré," povedal Kopecký.

Vůjtek už dávnejšie vyhlásil, že po MS v jeho rodnej krajine uzavrie bohatú trénerskú kariéru. Nevylúčil však, že zostane v hokejovom dianí a poskytne nejakému tímu pomoc, napríklad v úlohe konzultanta. Podľa Kopeckého by bola škoda, keby skúsený český bard nadobro odišiel z hokejovej scény. "Dúfam, že v hokeji úplne nekončí a bude ešte niekde odovzdávať hráčom svoje skúsenosti," dodal 33-ročný útočník.

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…