Dobré noviny
V NHL sa ďalej rokuje, hľadajú definíciu hokejových príjmov
SITA
SITA

V NHL sa ďalej rokuje, hľadajú definíciu hokejových príjmov

Vedenie ligy a hráčskej asociácie NHLPA opäť rokovali o druhotných témach, chcú ukončiť výluku.

NEW YORK 30. septembra - Vedenie hokejovej NHL i hráčska asociácia NHLPA by chceli čo najskôr uzavrieť novú kolektívnu zmluvu a ukončiť výluku v profilige. Obe strany si sadli po piatku za rokovací stôl aj v sobotu, agendou rozhovorov bolo tentoraz hľadanie presnej definície toho, čo sú hokejové príjmy.

NHL i NHLPA sa v ligovom ústredí v New Yorku snažili dotiahnuť aj iné body kolektívnej zmluvy, aby sa priblížili k jej finálnej verzii. Hlava NHLPA Donald Fehr a komisár NHL Gary Bettman absolvovali druhé kolo, súkromne hovorili v sobotu popoludní. Cieľom ich rozhovorov bolo nájdenie najideálnejšej cesty k dohode. Bettman s Fehrom sa snažili prejsť témy, v ktorých sú hlavné nezhody.

"Hovorili sme s Garym o celkovej situácii a dohodli sme sa, že budeme v kontakte. Som si istý, že budeme v nedeľu opäť hovoriť, aj keď neviem, či sa aj osobne stretneme. Nebudem prezrádzať špecifiká rozhovorov, ale snažíme sa nájsť spôsob, ako by sme dosiahli dohodu. Musíme nájsť most na preklenutie hlavných rozporov medzi nami," povedal Donald Fehr.

Agenda najbližšieho kola rokovaní bude zrejme podobná ako bola v piatok a v sobotu, keď sa hovorilo o zdraví a bezpečnosti hráčov i o definovaní toho, čo sú hokejové príjmy. Ďalšie rozhovory sa však budú týkať aj iných tém, predovšetkým právnych výkladov.

Najväčšie nezhody panujú pri výklade slovíčka hokejové príjmy. Obe strany sa rozchádzajú pri pohľade na túto problematiku i výklade tohto pojmu. "Nie som si istý, či sme priblížili viac k dohode. Dnes sme sa snažili nájsť správny výklad v definíciách, v ktorých sa rozchádzame. Tieto stretnutia sú nevyhnutné, aby sme sa neskôr mohli zaoberať už len najzávažnejšími otázkami. Súčasné témy však nie sú hlavnými, ktoré musíme vyriešiť," povedal zástupca komisára NHL Bill Daly.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…