Dobré noviny
Mama a dcéra Janečkové ovládli bratislavský ženský beh
SITA
SITA

Mama a dcéra Janečkové ovládli bratislavský ženský beh

Lucia Janečková zabehla najrýchlejšie štvorkilometrovú trať, jej mama Dana triumfovala na deväťkilometrovej trati.

BRATISLAVA 29. septembra - Prvý ročník dm ženského behu v Bratislave ovládli mama a dcéra Janečkové z AC Nové Zámky. Súťaž na 4 km vyhrala časom 13:56 min 17-ročná Lucia, ktorá bola najlepšia aj pred dvoma týždňami na Bratislavskom nočnom behu.

Pred vicemajsterkou SR na 800m Paulou Habovštiakovou zvíťazila s náskokom 1:02 min, tretia priečka v kokurencii 484 zaregistrovaných bežkýň patrila ďalšej Novozámčanke Kristíne Hegedüsovej.

"Nemala som na trati nijakú krízu. Na treťom kilometri som sa trochu zľakla, či som neprepálila tempo, ale ukázalo sa, že je to v poriadku. Atmosféra v uliciach i na dunajskom nábreží bola nádherná, som rada, že som tieto preteky vyhrala," vravela v cieli Lucia Janečková, ktorá by v decembri chcela reprezentovať Slovensko na ME v krose v Budapešti. "Budú blízko, bolo by škoda túto možnosť nevyužiť. Len ešte neviem, ako sa k tejto iniciatíve postaví náš atletický zväz..."

Dana Janečková si to s dcérou naplánovala

Veľkú motiváciu zvíťaziť mala aj druhá v cieli Paula Habovštiaková: "Chcela som si dať darček dnešným narodeninám a veľmi som túžila aj venovať ho starej mame, ktorá v utorok umrela. Nepodarilo sa mi to, lebo Lucia je predsa len lepšia vytrvalkyňa ako ja. Navyše, ona je stále v tréningu, kým ja som už mala po sezóne dvojtýždňovú pauzu. Tie dva týždne výpadku bolo na trati cítiť."

Deväťkilometrovú trať zasa zvládla najrýchlejšie -za 36:11 min - jej mama Dana. Druhá v cieli bola Eva Tulejová (Rapid Bratislava), ktorá zaostala o 1:35 min, tretia dobehla Bratislavčanka Mária Prášilová.

"Čas tentoraz nebol podstatný, najdôležitejšie bolo prvé miesto. Takto sme si to s dcérkou Luciou naplánovali. Dohodli sme sa, že ona pobeží 4 a ja 9 km - a že obe vyhráme. Som nadšená z atmosféry, ktorá počas tohto čisto ženského behu panovala. Veľmi milo ma prekvapil veľmi vysoký počet žien a dievčat, ktoré sa rozhodli pre 9-kilometrovú trať, najmä, keď mali v ponuke aj štyri kilometre," povedala Dana Janečková.

Výťažok pôjde na ihrisko v Sade Janka Kráľa

Výťažok zo štartovného venovali organizátori zo spoločnosti Be Cool na výstavbu športového ihriska v Sade Janka Kráľa v Bratislave, na ktoré prispeli aj partneri behu a samospráva. Celková suma je 5200 eur.

Peter Pukalovič, riaditeľ pretekov: "Moje pocity po vydarenej premiére sú výborné. Sme radi, že viac ako osemsto žien a dievčat sa rozhodlo absolvovať tento čisto ženský beh. Všetky si ho užívali, ich reakcie v cieli pozitívne. Teší nás, že úsilie, ktoré sme na príprave tohto premiérového ročníka dm ženského behu vynaložili, nevyšlo nazmar."

Výsledky 1. ročníka dm ženského behu v Bratislave:

4 km:

1. Lucia Janečková (AC Nové Zámky) 13:56 min,

2. Paula Habovštiaková (J&T Sport Team Bratislava/Slávia UK) 14:58,

3. Kristína Hegedüsová (AC Nové Zámky) 15:24.

9 km:

1. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 36:11 min,

2. Eva Tulejová (Rapid Bratislava) 37:46,

3. Mária Prášilová (Miletička Bratislava) 39:19.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…