Dobré noviny
Mladý brankár Baroš zostáva vo Zvolene: Cítim sa tu skvele
TASR
TASR

Mladý brankár Baroš zostáva vo Zvolene: Cítim sa tu skvele

Generálny manažér HKM Milan Čanky pracoval na prestupe Baroša hneď od skončenia sezóny 2014/2015 a všetky detaily kontraktu s 21-ročným brankárom doriešil v závere minulého týždňa.

Na snímke vľavo hráč Košíc Adam Lapšanský pred brankárom Zvolena Samuelom Barošom v 45. kole hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HKM Zvolen v Košiciach 27. januára 2015. Foto: TASR - František Iván

Zvolen 20. apríla (TASR) - Mladý hokejový brankár Samuel Baroš bude v sezóne 2015/2016 obliekať dres HKM Zvolen. Odchovanec bratislavského Slovana pôsobil pod Pustým hradom na striedavý štart už v závere uplynulej sezóny a teraz sa dohodol s extraligistom na zmluve. Informovala o tom webstránka zvolenského klubu.

Generálny manažér HKM Milan Čanky pracoval na prestupe Baroša hneď od skončenia sezóny 2014/2015 a všetky detaily kontraktu s 21-ročným brankárom doriešil v závere minulého týždňa. "Sme radi, že Samo sa ako naša jednotka medzi kandidátmi na obsadenie brankárskeho postu takto rozhodol. Podpisom zmluvy len potvrdil snahu dokončiť to, čo nám nebolo dopriate v nedávno skončenej sezóne," uviedol Čanky pre webstránku HKM.

Baroš dostal v uplynulom ročníku v bratislavskom Slovane šancu v jednom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy. Sezónu dochytal vo zvolenskom drese, v závere základnej časti nastúpil na šesť duelov s priemerom 1,86 inkasovaného gólu na zápas a úspešnosťou zásahov 94,4 percenta. Vo štvrťfinálovej sérii proti Popradu si pripísal ďalších šesť štartov (priemer 2,36, úspešnosť 93,8). Po konci klubovej sezóny sa na krátky čas zapojil aj do prípravy slovenskej reprezentácie pred MS v Česku. Spokojnosť funkcionárov HKM s výkonmi talentovaného brankára a perspektíva jeho napredovania vyústili do podpisu zmluvy na nasledujúcu sezónu. "Ďakujem vedeniu HKM za príležitosť vrátiť sa do známeho prostredia a mužstva, v ktorom som sa cítil skvele. Budem na sebe tvrdo pracovať, aby som svojimi výkonmi mohol tímu pomôcť v naplnení ambícií, ktoré sú vo Zvolene vysoké," vyslovil sa Baroš, ktorý odštartuje letnú prípravu so spoluhráčmi 5. mája.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…