Dobré noviny
Fortuna liga: Žilina doma s prvou prehrou, boj o titul vôbec nevzdáva
TASR
TASR

Fortuna liga: Žilina doma s prvou prehrou, boj o titul vôbec nevzdáva

Hráči MŠK nečakane prehrali v domácom prostredí Myjave.

Na snímke Viktor Pečovský (vľavo) zo Žiliny a hráč Myjavy Denis Duga počas zápasu 26. kola Fortuna ligy MŠK Žilina - Spartak Myjava 19. apríla 2015 v Žiline. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žilina 20. apríla (TASR) - Boj o slovenský futbalový titul si v nedeľu poriadne skomplikoval šesťnásobný majster zo Žiliny. Hráči MŠK nečakane prehrali v domácom prostredí pod Dubňom v 26. kole Fortuna ligy 2014/2015 so Spartakom Myjava 0:1 a na druhom mieste tabuľky strácajú na lídra AS Trenčín po víkende už päť bodov. Kopaničiari uštedrili Žiline prvú domácu prehru v tejto sezóne. Do konca ročníka zostáva odohrať sedem kôl, v hre je tak stále 21 bodov. Kapitán "šošonov" a slovenský reprezentant Viktor Pečovský po nedeli ani zďaleka flintu do žita nehádže. "Vedeli sme, že Myjava k nám nepríde hrať otvorenú partiu. Na to, akú hru sme predviedli, sme mali veľa šancí. Nebolo nám ale súdené streliť gól, avšak ak chceme hrať o prvé miesto, tak musíme takéto zápasy zvládať. Ideme ďalej, troška sme si to skomplikovali, ale nevzdávame sa. Verím tomu, že Trenčín ešte potrápime," citoval ho oficiálny web MŠK.

Pečovského spoluhráč a stopér Milan Škriniar po nečakanom zakopnutí tvrdil, že z pohľadu Žiliny ešte boj o titul nie je stratený. "Ťažko povedať či Myjava hrala až tak dobre, alebo išlo o našu nemohúcnosť. Nemôžeme prehrať takýto zápas, asi nám chýbalo sa viac sústrediť vo finálnej fáze. Fakt neviem, ale musíme streliť gól aj nasilu, asi aj nejakou šmýkačkou. Doslova to do brány dotlačiť. Nič nie je stratené, nemáme to síce vo svojich rukách, no stále veríme," povedal Škriniar pre mskzilina.sk.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…