Útočník Filip Šebo možno odíde zo Slovana do Ameriky
SITA
SITA

Útočník Filip Šebo možno odíde zo Slovana do Ameriky

Vedenie futbalového Slovana Bratislava sa nevie dohodnúť s Filipom Šebom na novej zmluve. Keď sa obe strany nedohodnú, tak bude začiatkom januára voľným hráčom.

BRATISLAVA 26. septembra - Slovenský futbalista a kmeňový hráč corgoňligového tímu ŠK Slovan Bratislava Filip Šebo (nar. 24. 2. 1984) bude možno v kariére pokračovať v Amerike.

Dvadsaťosemročný útočník naposledy nastúpil na trávnik v súťažnom stretnutí v sobotu 15. septembra v dueli 9. kola domácej súťaže v Zlatých Moravciach.

Možno bude voľným hráčom

S vedením Slovana sa Filip Šebo zatiaľ nedohodol na predĺžení kontraktu. Keď sa tak nestane, začiatkom januára bude voľným hráčom.

"Filipovi Šebovi sa v našom klube končí zmluva 31. decembra 2012. V Slovane je už viac ako dva roky," citoval klubový web slová generálneho riaditeľa Petra Kašpara, ktorý ďalej poznamenal: "My sme Filipovi ponúkli predĺženie kontraktu. Čo som sa s ním ja osobne rozprával, jeho prioritou je zahraničie. Pokiaľ viem, láka ho Amerika. Nemá síce zatiaľ žiadnu konkrétnu ponuku, čo mi však spomenul, rád by počkal na to, či sa zrealizuje ten transfer do Ameriky."

Futbalová budúcnosť člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie (dosiaľ 15 štartov a 7 gólov v A-tíme SR) ešte nie je známa.

"V prípade, že spomenutý transfer nevyjde, potom by sa dalo rozprávať o zmluve. Samozrejme, Slovan by sa k tomu musel nejako postaviť. Pretože my si nemôžeme dovoliť to, že v januári nám zrazu Filip povie, že odchádza. A my by sme nemali adekvátnu náhradu. Preto ďalej rokujeme so Šebom, ale zatiaľ to zostalo na mŕtvom bode," skonštatoval ďalej Petr Kašpar.

Slovan chce byť pripravený

Vedenie súčasného lídra Corgoň ligy 2012/2013 a už istého štvrťfinalistu domácej pohárovej súťaže Slovnaft Cup však chce byť pripravené na alternatívu hráčovho odchodu z tímu.

"Pochopiteľne, že budeme hľadať nejakú náhradu v prípade, že Filip odíde z nášho klubu alebo sa s ním nedohodneme na podmienkach. Je tu jedna alternatíva - hráč z Argentíny, na ktorom ešte pracujeme. Pri januárovom prestupovom termíne sledujeme ďalšie možnosti posilnenia tímu," poznamenal generálny riaditeľ Slovana a dodal: "Šebo naďalej trénuje s naším A-mužstvom. V prípade, že nepodpíše zmluvu, nemôžeme s ním rátať. Tréner si hľadá ďalšie alternatívy na jarnú časť tejto sezóny."

Rodák z Bratislavy Filip Šebo pôsobil v doterajšej futbalovej kariére vo svojej domovine v Interi Bratislava, Artmedii Bratislava (Petržalka) a Slovane Bratislava, v zahraničí hral v Rakúsku (Austria Viedeň), Škótsku (Glasgow Rangers), Francúzsku (Valenciennes), v mládežníckom veku bol aj v Nemecku (1. FC Kolín). V súťažných ročníkoch 2004/2005 a 2010/2011 sa stal kráľom strelcov v najvyššej slovenskej súťaži, v oboch prípadoch nastrieľal 22 gólov.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…