Neil Patrick Harris vydá memoáre plné prekvapení
SITA
SITA

Neil Patrick Harris vydá memoáre plné prekvapení

Zlom v kariére herca Neila Patricka Harrisa nastal, keď ho obsadili do roly sukničkára Barneyho Stinsona v seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005).

BRATISLAVA 26. septembra - Z amerického herca, speváka, režiséra, moderátora a producenta Neila Patricka Harrisa bude aj spisovateľ. Rozhodol sa totiž knižne vydať svoje memoáre, ktoré by sa mali na trh dostať na jar 2014. Knihu opisujú ako "prácu plnú predstavivosti a faktov, ktorá prinesie interaktívny a nelineárny čitateľský zážitok, ktorý prekročí hranice konvenčných memoárov."

Harris sa okrem iného venuje aj kúzelníckym trikom, z ktorých čerpá aj pri tvorbe knihy. Fanúšikovia a fanúšičky sa teda môžu tešiť na samé prekvapenia. "Neil Patrick Harris nás očaril svojou originálnou a kreatívnou víziou knihy," povedal David Drake z vydavateľstva Crown Archetype.

Herecká kariéra Neila Patricka Harrisa

Neil Patrick Harris na scéne debutoval v dráme Klárino srdce (1988) s Whoopi Goldberg v hlavnej úlohe. Za stvárnenie postavy Davida Harta ho vtedy nominovali na Zlatý glóbus. V nasledujúcich rokoch účinkoval väčšinou len v televíznych projektoch, napríklad v rodinnom seriáli Doogie Howser, M.D. (1989 - 1993).

Do sveta filmu sa pokúsil vrátiť účinkovaním v satirickom akčnom sci-fi Hviezdna pechota (1997). Po ďalších menej úspešných filmoch ako Správna vec (2000) alebo Utajené bratstvo (2002) pre neho nastal zlom v kariére, keď ho obsadili do roly sukničkára Barneyho Stinsona v seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005).

Od prvej série sa stal miláčikom divákov na celom svete a najmä jeho zásluhou tento sitkom nakrúcajú dodnes. Harris si zahral aj v komédii Pofajčíme, uvidíme (2004) a jej pokračovaní s názvom Zahulíme, uvidíme 2 (2008). Vo filme Šmolkovia 3D (2011) stvárnil postavu Patricka Winslowa.

Ocenenia a súkromný život

Tridsaťdeväťročný herec má na svojom konte dve ceny Emmy, jednu za účinkovanie v seriáli Glee (2009) a druhú za produkovanie 63. ročníka cien Tony. Za stvárnenie Barneyho Stinsona ho niekoľkokrát nominovali na Emmy i na Zlatý glóbus. Magazín Time ho v roku 2010 zaradil medzi stovku najvplyvnejších ľudí.

V súkromnom živote sa netají tým, že je homosexuál. So svojím partnerom Davidom Burtkom vychováva dvojčatá Gideona Scotta a Harper Grace.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a z archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…