Hudobnú cenu Polaris získala Feist za album Metals
SITA
SITA

Hudobnú cenu Polaris získala Feist za album Metals

Polaris Music Prize, ktorá sa udeľuje za kanadský album roka, sa konala v torontskom Masonic Temple. Víťaz sa môže tešiť aj zo šeku na 30-tisíc kanadských dolárov.

BRATISLAVA 26. septembra - Hudobnú Polaris Music Prize, ktorú udeľujú za kanadský album roka, získala muzikantka Feist za nahrávku Metals (2011). O jej víťazstve informovali v pondelok 24. septembra na galavečere v torontskom Masonic Temple.

"Toto je moja najhoršia nočná mora. Mohli by ste si myslieť, že po tých hrozných prejavoch by som si už mohla aj niečo pripraviť. Ale to nikdy neurobím, pretože by to bolo príliš sebavedomé," uviedla 36-ročná hudobníčka s občianskym menom Leslie Feist. V oficiálnom vyhlásení sa potom poďakovala predovšetkým svojim fanúšikom.

Okrem uznania získala aj šek na 30-tisíc kanadských dolárov (v prepočte približne 23 600 eur), ktorý jej odovzdali Jeremy Gara a Tim Kingsbury z formácie Arcade Fire. Práve Arcade Fire s albumom The Suburbs (2010) na tomto ceremoniáli triumfovali vlani.

Feist bola na Polaris Music Prize nominovaná už za štúdiovku The Reminder (2007). Ďalšie dve nominácie má na konte aj ako členka voľného indie-rockového zoskupenia Broken Social Scene. Z albumu Metals, ktorý vyšiel vlani v októbri, sa V USA predalo dovedna 141-tisíc kópií.

História Polaris Music Prize

Polaris Music Prize udeľujú od roku 2006. Doterajšími držiteľmi ocenenia sú okrem spomenutých interpretov Final Fantasy (za album He Poos Clouds), Patrick Watson (Close to Paradise), Caribou (Andorra), Fucked Up (The Chemistry of Common Life) a Karkwa (Les Chemins de verre). Medzi nominovanými na toto ocenenie boli tento rok okrem Feist aj Cadence Weapon (za album Hope In Dirt City), Cold Specks (I Predict A Graceful Expulsion), Drake (Take Care), Kathleen Edwards (Voyageur), Fucked Up (David Comes To Life), Grimes (Visions), Handsome Furs (Sound Kapital), Japandroids (Celebration Rock) a Yamantaka // Sonic Titan (YT//ST). V minulosti sa o túto cenu uchádzali napríklad aj Junior Boys, K\'naan, Destroyer, Austra, The Besnard Lakes, Metric, The New Pornographers alebo Black Mountain.

Informácie pochádzajú z webstránok billboard.com, thestar.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…