Dobré noviny
Hudobnú cenu Polaris získala Feist za album Metals
SITA
SITA

Hudobnú cenu Polaris získala Feist za album Metals

Polaris Music Prize, ktorá sa udeľuje za kanadský album roka, sa konala v torontskom Masonic Temple. Víťaz sa môže tešiť aj zo šeku na 30-tisíc kanadských dolárov.

BRATISLAVA 26. septembra - Hudobnú Polaris Music Prize, ktorú udeľujú za kanadský album roka, získala muzikantka Feist za nahrávku Metals (2011). O jej víťazstve informovali v pondelok 24. septembra na galavečere v torontskom Masonic Temple.

"Toto je moja najhoršia nočná mora. Mohli by ste si myslieť, že po tých hrozných prejavoch by som si už mohla aj niečo pripraviť. Ale to nikdy neurobím, pretože by to bolo príliš sebavedomé," uviedla 36-ročná hudobníčka s občianskym menom Leslie Feist. V oficiálnom vyhlásení sa potom poďakovala predovšetkým svojim fanúšikom.

Okrem uznania získala aj šek na 30-tisíc kanadských dolárov (v prepočte približne 23 600 eur), ktorý jej odovzdali Jeremy Gara a Tim Kingsbury z formácie Arcade Fire. Práve Arcade Fire s albumom The Suburbs (2010) na tomto ceremoniáli triumfovali vlani.

Feist bola na Polaris Music Prize nominovaná už za štúdiovku The Reminder (2007). Ďalšie dve nominácie má na konte aj ako členka voľného indie-rockového zoskupenia Broken Social Scene. Z albumu Metals, ktorý vyšiel vlani v októbri, sa V USA predalo dovedna 141-tisíc kópií.

História Polaris Music Prize

Polaris Music Prize udeľujú od roku 2006. Doterajšími držiteľmi ocenenia sú okrem spomenutých interpretov Final Fantasy (za album He Poos Clouds), Patrick Watson (Close to Paradise), Caribou (Andorra), Fucked Up (The Chemistry of Common Life) a Karkwa (Les Chemins de verre). Medzi nominovanými na toto ocenenie boli tento rok okrem Feist aj Cadence Weapon (za album Hope In Dirt City), Cold Specks (I Predict A Graceful Expulsion), Drake (Take Care), Kathleen Edwards (Voyageur), Fucked Up (David Comes To Life), Grimes (Visions), Handsome Furs (Sound Kapital), Japandroids (Celebration Rock) a Yamantaka // Sonic Titan (YT//ST). V minulosti sa o túto cenu uchádzali napríklad aj Junior Boys, K\'naan, Destroyer, Austra, The Besnard Lakes, Metric, The New Pornographers alebo Black Mountain.

Informácie pochádzajú z webstránok billboard.com, thestar.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…