Dobré noviny
Hokej MS 18: Kanada sfúkla v generálke na šampionát Slovákov 5:0
TASR
TASR

Hokej MS 18: Kanada sfúkla v generálke na šampionát Slovákov 5:0

Zverenci trénera Antona Bartánusa nastúpia v otváracom zápase šampionátu v A-skupine vo štvrtok proti Švédsku.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Anton Bartánus Foto: TASR/Martin Baumann

Zug 14. apríla (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v pondelňajšom prípravnom zápase pred MS tejto vekovej kategórie vo švajčiarskom Zugu s výberom Kanady hladko 0:5. Kanaďania mali podľa informácie portálu hockeyslovakia.sk počas stretnutia prevahu, Slovákov prestrieľali 43:15 a svoju aktivitu korunovali aj gólmi. O výhre rozhodli v závere druhej tretiny, keď definitívne zlomili odpor slovenského mužstva.

Pre oba tímy bol súboj generálkou na svetový šampionát osemnásťročných vo Švajčiarsku. Zverenci trénera Antona Bartánusa nastúpia v otváracom zápase šampionátu v A-skupine vo štvrtok 16. apríla o 14.45 proti Švédsku. Postupne ich ďalej preveria USA (17. apríla), Rusko (19. apríla) a na záver bojov skupine Nemecko (20. apríla).

Ernest Bokroš, tím líder družstva SR 18 (zdroj: www.hockeyslovakia.sk): "V stretnutí sa opäť prejavili kvality kanadských hráčov, ich technická vyspelosť, dôraz, práca s pukom v maximálnej rýchlosti i efektívna koncovka. Naši chlapci boli sústavne pod tlakom, pod ktorým sa rodili chyby i vylúčenia, za ktoré sme zaplatili troma gólmi. Po dobrých výkonoch a výsledkoch v generálke s Českom je síce výsledok i vývoj, ktorý k nemu viedol, nepríjemný, ale nepredpokladám, že demotivujúci. Treba si uvedomiť, že Kanada je jednoducho opäť veľkým favoritom na titul. Pre nás bude dôležité ako vstúpime do úvodného duelu so Švédmi. Pri rovnakom vyžrebovaní, aké mala 'dvadsiatka', bude tréner Bartánus s kolegami hľadieť najmä na záverečný duel v skupine s Nemeckom. Atmosféra v dejiskách šampionátu je zatiaľ pokojná, všetky tímy usilovne trénujú. Hala v Zugu, otvorená pred štyrmi rokmi, je veľmi pekná, dejisko našich zápasov v Luzerne mi pripomína banskobystrický štadión. Podmienky majú naši chlapi veľmi slušné, majú priestrannú kabínu a kvalitné hotelové ubytovanie."

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…