Dobré noviny
José Mourinho sa chce v dĺžke praxe vyrovnať Fergusonovi
SITA
SITA

José Mourinho sa chce v dĺžke praxe vyrovnať Fergusonovi

José Mourinho (tréner Realu Madrid): "Teraz sa cítim byť silnejší než kedykoľvek predtým, pretože stále verím, že som stále na začiatku svojej profesionálnej kariéry."

MADRID 25. septembra - Tréner španielskeho futbalového klubu Real Madrid José Mourinho vyhlásil, že chce napodobniť kormidelníka Manchestru United Alexa Fergusona a koučovať aspoň do svojich sedemdesiatich rokov.

Mourinho, ktorý bude mať v januári 50 rokov, vyhlásil, že zbožňuje futbal a chce v tomto športe pôsobiť ďalších dvadsať rokov.

"Chápem, prečo je Alex stále na lavičke aj v tomto veku. Myslím si, že u mňa to bude rovnaké," povedal Portugalčan v rozhovore pre britskú televíznu sieť Sky Sports.

"Milujem futbal i svoju prácu. Keď budem mať päťdesiat, stále budem veľmi mladý a verím, že mám pred sebou ešte veľa času," dodal.

Mourinho chce s Realom Madrid uspieť v Lige majstrov a stať sa tak prvým trénerom, ktorý zvíťazí v tejto súťaži s tromi rôznymi klubmi. Rodák z portugalského mesta Setúbal zdôraznil, že má stále čo dosiahnuť.

"Päťdesiat je číslo, ktoré má istý vplyv a na niektorých ľudí dokonca negatívny, pretože si uvedomujú, že naše životy sú veľmi krátke," povedal v televíznom rozhovore usmievajúci sa Mourinho.

"Keď si ho pripomeniem, núti ma ohliadnuť sa späť, ale takisto sa pozreať dopredu. Som veľmi šťastný, pretože to, čo som doteraz dosiahol, je úžasné. Keď sa pozriem do minulosti, musím byť vďačný za všetko, čo mi boh dal," prezradil charizmatický Portugalčan, ktorý vyhral tri prestížne ligové súťaže s Realom Madrid, Interom Miláno a FC Chelsea.

"Teraz sa cítim byť silnejší než kedykoľvek predtým, pretože stále verím, že som stále na začiatku svojej profesionálnej kariéry," dodal José Mourinho.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…