Dobré noviny
Tybor pred zápasmi v Jihlave:
TASR
TASR

Tybor pred zápasmi v Jihlave:

Nadchádzajúci prípravný dvojzápas s Českom v rámci Euro Hockey Challenge bude špecifický aj pre Radoslava Tybora či Tomáša Marcinka, ktorí v tejto sezóne obliekali dres HC ČSOB Pardubice.

Na snímke Radoslav Tybor počas zrazu slovenskej hokejovej reprezentácie v príprave na majstrovstvá sveta Foto: FOTO TASR/Michal Svítok

Bratislava 7. apríla (TASR) - Nadchádzajúci prípravný dvojzápas s Českom v rámci Euro Hockey Challenge bude mať špecifickú príchuť pre dvojicu slovenských hokejistov Tomáša Marcinka a Radoslava Tybora, ktorí v tejto sezóne obliekali dres českého extraligistu HC ČSOB Pardubice. Vo štvrtkovom a piatkovom súboji v Jihlave narazia aj na trio spoluhráčov z klubu, dres českej reprezentácie totiž obliekajú "pernikári" Petr Čáslava, Tomáš Zohorna i Lukáš Radil.

"Už sme sa stihli s nimi aj trochu podpichnúť, keď sme odchádzali. Teším sa na nich," prezradil na utorkovom reprezentačnom zraze v Bratislave útočník Radoslav Tybor. Duely s bývalým federálnym partnerom mali zakaždým extra náboj, inak to nebude ani v nadchádzajúcich hokejových bitkách, ktoré by mali byť pre Slovákov jedným z vrcholov prípravy na MS. "Zápasy s Českom sú vždy špecifické. S Čechmi to má vždy šťavu, už sa na tie zápasy tešíme. Budú to ťažké stretnutia. Česi budú chcieť vyhrať, rovnako ako my. Je to pre nás určite lepšia previerka ako proti Švédom, i keď tí boli výborní," poznamenal pardubický krídelník.

Slováci to mali proti rivalovi spoza rieky Moravy vždy ťažké, najmä na úvodné duely po rozpade federácie nespomínajú v dobrom, keďže v nich zvykli schytať poriadne nakladačky. S Čechmi majú výrazne negatívnu bilanciu, z 58 vzájomných duelov vyhrali iba 13, sedem remizovali a 38 prehrali. Tréner súpera Vladimír Růžička sa hotuje tento rok poskladať čo najsilnejší tím, keďže svetový šampionát Česi hostia v Prahe a Ostrave.

"Určite to bude pre nás ťažký súper. My hráči vnímame tú rivalitu, rovnako ako fanúšikovia, vždy to malo špecifický náboj. Česi majú vždy skvelý tím, i keď teraz majú ešte ďaleko od záverečnej zostavy na majstrovstvá. Určite nás preveria," tvrdí Marcinko.

Slováci naposledy v príprave zdolali v Bratislave Švédsko 3:1 a na víťaznej vlne by sa chceli niesť aj naďalej. "Vždy je lepšie, keď sa vyhráva a v tíme sa udržuje víťazná nálada. Cesta do Ostravy je však dlhá, čaká nás ešte šesť prípravných zápasov, v ktorých sa treba ukázať," poznamenal robustný center.

Minulotýždňové duely ukázali, kde Slovákov najviac tlačí topánka a čo treba pred štartom májového šampionátu zlepšiť. "Zápasy so Švédskom boli z hľadiska útočnej hry celkom dobré, ale ako tréner povedal, v obrannej činnosti nám to tam trochu utekalo. Musíme na tom popracovať," priznal Tybor. Aj on vníma stupňujúci sa boj o miestenky na MS. Budúci týždeň by malo prísť k prvým redukciám reprezentačného kádra. "Až teraz sa to poriadne začne. Myslím si, že to bude zdravý boj o miestenky, každý bude chcieť ukázať to najlepšie, čo v ňom je. Máme na to zápasy s Čechmi, aby sme sa ukázali. Každý bude chcieť hrať na 120 percent. Potom už bude iba na trénerovi, ktoré mená si vyberie," dodal.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…