Dobré noviny
Trnavskú City Arenu otvoria v predposledný augustový víkend
TASR
TASR

Trnavskú City Arenu otvoria v predposledný augustový víkend

Verejnosť dostane možnosť v rámci otváracieho programu nazrieť v organizovaných skupinách aj do vnútorných priestorov nového štadióna.

Snímka nových tribún futbalového štadióna Antona Malatinského počas zápasu 20. kola futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava - TJ Spartak Myjava v Trnave 28. februára 2015. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 6. apríla (TASR) - Západnú tribúnu na futbalovom štadióne v Trnave zmodernizujú, nadstavia a zvýšia jej kapacitu. V útrobách pribudnú toalety a bufety. S prácami sa začne zhruba v polovici apríla, informovala oficiálna internetová stránka fortunaligového klubu FC Spartak Trnava.

Zverenci trénera Juraja Jarábka v tejto súvislosti odohrajú posledný "domáci" zápas v prebiehajúcej sezóne najvyššej súťaže už túto sobotu (11. apríla o 14.30 h) proti Slovanu Bratislava, následne nájdu prechodný domov v Zlatých Moravciach.

"Tribúna bude zvýšená asi o dva metre a ešte nad tým vytvoríme oceľovú subkonštrukciu pre umelé osvetlenie," povedal predseda predstavenstva spoločnosti City Arena Pavol Adamec. Jeho slová odzneli v diskusnej relácii televízie Spartak TV, v ktorej odpovedal na otázky súvisiace s budúcnosťou štadióna i klubu spoločne s hlavným akcionárom trnavského Spartaka Vladimírom Poórom.

Otvorenie multifunkčného komplexu City Arena je naplánované na predposledný augustový víkend (21.-23. augusta), verejnosť dostane možnosť v rámci otváracieho programu nazrieť v organizovaných skupinách aj do vnútorných priestorov nového štadióna. V podobných prehliadkach plánujú pokračovať i neskôr. Súčasťou veľkolepého otvorenia, ktoré bude obsahovať štvorhodinový kultúrny i športový program, bude aj prípravný zápas A-tímu Spartaka Trnava proti atraktívnemu súperovi. V tejto chvíli je jasné, že taliansky veľkoklub Lazio Rím do Trnavy nepríde vzhľadom na termínovú kolíziu.

Ako ďalej odznelo v televíznej debate, fanúšikovia si budú môcť zakúpiť malú časť priestoru pri severnej tribúne. "Na chodníku v dlažbe pred hlavným vstupom vyčleníme miesto zhruba na tritisíc kamenných dlaždičiek, ktoré budeme osádzať s menami fanúšikov. Futbaloví priaznivci dostanú možnosť napevno si osadiť svoje miesto pred štadiónom. Partie môžu napr. kamarátovi na narodeniny urobiť radosť a kúpiť mu dlaždičku s jeho menom," informoval o novinke Adamec.

Vladimír Poór deklaroval, že v komplexe bude aj sieň slávy, kde odprezentujú najslávnejšie klubové momenty a najvýraznejšie postavy Spartaka. Podporuje aj nápad fanklubu s vybudovaním sochy najslávnejšieho trénera "bílích andelov" Antona Malatinského. "Mojou predstavou je, aby sem chodili aj školské výlety, aby sa deti dostávali do kontaktu so športom, aby vnímali a cítili štadión. Svojho času naša generácia chodila za zábavou na korzo, teraz túžim po tom, aby mladí ľudia našli v City Arene priestor na rande, strávenie času v reštaurácii, chodili spolu na futbalové zápasy, či trebárs navštívili sieň slávy. Jednoducho, aby sa zžili so štadiónom a považovali ho za svoj vlastný," poznamenal spolumajiteľ Spartaka.

Ako ďalej Poór poznamenal, vstupné na ligu neprejde na novom štadióne rapídnym zvýšením. Vstupenka by mala stáť sedem alebo osem eur, čo považuje za adekvátne vzhľadom na to, že nový štadión prináša pre klub aj zvýšené náklady na rôzne položky, ale pre divákov zároveň niekoľkonásobne väčší komfort. "Zdražovanie nie je naša cesta. Chceme čo najviac ľudí na štadióne, aby si mohli dopriať pivo alebo kofolu, aby sa zabavili. Najradšej by som bol, aby prišli na zápas dve hodiny pred výkopom a po futbale sa ešte bavili v komplexe," dodal V. Poór.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…