STV bude v lete lákať najmä na šport, poštu a nebíčko
SITA
SITA

STV bude v lete lákať najmä na šport, poštu a nebíčko

Veľký priestor na Rádiu Slovensko dostane letná olympiáda.

BRATISLAVA 4. júna - Šport, ale aj zábavu prinesie letný program programových služieb Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) - Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu.

Ako pre agentúru SITA povedal programový riaditeľ Slovenskej televízie (STV) Andrej Miklánek, po nedávnych majstrovstvách sveta v hokeji bude aj jún, júl a august patriť na obrazovkách verejnoprávnej televízie výrazne športu.

STV už o pár dní prinesie majstrovstvá Európy vo futbale v Poľsku a na Ukrajine (8. júna - 1. júla) a od konca júla Hry XXX. olympiády v Londýne (27. júl - 12. august), ktoré Miklánek označil za extrémne náročný projekt.

"Keby sme porovnali naše programové investície s inými vysielateľmi, tak sú rádovo vyššie, vzhľadom na to, že tieto projekty sú pomerne náročné," doplnil Miklánek.

Emócie i pochúťky

Nielen športom však chce STV zaujať v lete svojich divákov. Odvysiela emotívne stretnutia ľudí v premiérových častiach Pošty pre teba. Počas prázdnin bude pokračovať napríklad televízny kulinársky bedeker so známym šéfkuchárom Jaroslavom Žídekom Nebíčko v papuľke a rovnako sa v lete neodmlčia ani ďalšie relácie ako On Air, Slovensko v obrazoch, Svet v obrazoch, Hurá do záhrady.

Na leto je pripravená televízna premiéra koprodukčného filmu RTVS Marhuľový ostrov, či známy český seriál Cirkus Humberto. Jednotka okrem toho uvedie aj priamy prenos z folklórneho festivalu Východná. "Tak ako každá televízia aj my sa v lete trošku aj z hľadiska personálnych kapacít a rozpočtov budeme snažiť šetriť, vydýchnuť si a pripraviť sa na jeseň," dodal pre SITA Andrej Miklánek.

Letné kino na Dvojke

Na Dvojke to zo športu bude popri letnej olympiáde aj Tour de France a pravidelné programové bloky - ráno Leto s telkou, poobede Siesta pre seniorov a večer Letné kino na Dvojke.

Špeciálny letný program tradične od konca júna do začiatku septembra prinesú aj všetky programové okruhy Slovenského rozhlasu (SRo).

Ako každý rok v lete riešime špeciálnu štruktúru, ktorá je voľnejšia. "Aj hudobná štruktúra bude iná ako štandardná, pribudnú nové letné hity, ako každý rok sa budú jednotlivé programové služby venovať festivalom," povedal pre SITA programový riaditeľ SRo Ľuboš Machaj.

Poslucháčom pritom na Rádiách FM, Regina či Devín neprinesú len hudobné festivaly venované populárnej hudbe, ale aj folklóru. Veľký priestor na Rádiu Slovensko dostane letná olympiáda.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…