Dobré noviny
Most-Híd si zvolí nového podpredsedu a zmení stanovy
SITA
SITA

Most-Híd si zvolí nového podpredsedu a zmení stanovy

Most-Híd má záujem o členstvo v Európskej ľudovej strane.

BRATISLAVA 22. septembra – Voľby podpredsedu strany Most-Híd, niekoľkých členov predsedníctva a zmena stanov sú podľa podpredsedu Zsolta Simona témy pracovného snemu strany, ktorý sa koná v sobotu v Rimavskej Sobote.

Delegáti by tiež mali odsúhlasiť podanie prihlášky za člena Európskej ľudovej strany. Novým podpredsedom Most-Híd na miesto Edit Pfundtner, ktorá po marcových parlamentných voľbách odišla zo strany, by sa mal stať predseda jej poslaneckého klubu László Solymos.

Most-Híd má v súčasnosti troch podpredsedov - Zsolta Simona, Rudolfa Chmela a Ivana Švejnu. Novými členmi predsedníctva by sa mali na sneme stať Edita Nochtová a Pavol Burdiga, ktorých dočasne do funkcií zvolil Republikový výbor strany.

Delegáti na sneme by ich mali vo funkciách potvrdiť. Na sneme by mal byť zvolený aj ďalší nový člen predsedníctva, pretože László Nagy sa vzdal v strane funkcií po tom, čo sa stal splnomocnencom vlády pre národnostné menšiny.

Zmeny stanov budú podľa Simona reflektovať na aktuálnu situáciu po parlamentných voľbách. Má sa zrušiť inštitút člena čakateľa.

„Keď sme tvorili stranu sme očakávali vysoký záujem o stranu, dali sme si istý čas, aby sme záujemcov mohli posúdiť. Tí záujemcovia, ktorí sa hlásia dnes, majú záujem o vstup do Most-Híd, pretože súhlasia s našou ideológiou,“ povedal Simon s tým, že o vstupe do strany budú rozhodovať okresné organizácie.

Strana chce tiež zmenou stanov umožniť spájanie okresných organizácií. Napríklad v Banskej Bystrici a vo Zvolene je jedna spoločná organizácia, pretože nemali dostatok členov v oboch mestách.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…