Dobré noviny
Najlepšieho hovorcu má obrana, najhoršieho prokuratúra
SITA
SITA

Najlepšieho hovorcu má obrana, najhoršieho prokuratúra

Asociácia hovorcov Slovenska vyhlásila víťazov ankety Hovorca roka 2012 na tradičnej Made in Media Party.

BRATISLAVA 21. septembra - Hovorcom roka 2012 je Milan Vanga, ktorý na otázky novinárov odpovedá v mene Ozbrojených síl SR a ministerstva obrany.

Naopak, „hovorcovskú malinu“, teda ocenenie pre najhoršieho hovorcu, získala Jana Tökölyová, hovorkyňa generálneho prokurátora SR. Asociácia hovorcov Slovenska vyhlásila víťazov ankety Hovorca roka 2012 dnes na tradičnej Made in Media Party.

Päť trofejí, ale aj pomyselná hovorcovská „malina“ putovali do rúk víťazom, ktorých vybrala 12-členná odborná porota zložená z osobností z oblasti médií, komunikácie a vzťahov s verejnosťou. „Hlavným cieľom a poslaním súťaže je vybrať najkvalitnejšieho hovorcu, ktorý môže byť pre kolegov vzorom po profesionálnej i osobnej stránke,“ povedal Ján Orlovský, predseda Asociácie hovorcov Slovenska. V tomto smere sa vzorom stal Milan Vanga, víťaz kategórie štátna správa a štátny sektor a zároveň držiteľ titulu Top hovorca 2012.

V kategórií Samospráva a neziskový sektor si víťazstvo odniesol Marek Tettinger, hovorca MsÚ Bratislava - Nové Mesto. V kategórií Privátny a komerčný sektor obhájila svoje minuloročné prvenstvo Lucia Muthová, riaditeľka odboru firemnej komunikácie v Allianz - Slovenská poisťovňa. Porota taktiež využila možnosť udeliť „hovorcovskú malinu“. Tú napokon získala Jana Tökölyová, hovorkyňa generálneho prokurátora SR, u ktorej porota kritizovala absenciu základných princípov práce hovorcu.

Okrem odbornej poroty svojho víťaza volila aj široká verejnosť v internetovej ankete mojhovorca.sk 2012. Víťazstvo si v tejto ankete odniesla Zuzana Ďuďáková, hovorkyňa UniCredit Bank.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…