Dobré noviny
Marion Cotillard ocenia na Hollywoodskom filmovom festivale
SITA
SITA

Marion Cotillard ocenia na Hollywoodskom filmovom festivale

Organizátorov podujatia oslovil výkon oscarovej herečky v dráme De rouille et d\'os. Cotillard v nej stvárnila trénerku kosatiek, ktorá pri tragickej nehode príde o obe nohy.

BRATISLAVA 21. septembra - Cenu pre najlepšiu herečku si zo 16. ročníka Hollywoodskeho filmového festivalu a Hollywoodskych filmových cien odnesie Francúzka Marion Cotillard.

Tridsaťšesťročnú držiteľku Oscara ocenia za výkon v dráme De rouille et d\'os. V nej stvárnila trénerku kosatiek, ktorá pri tragickej nehode príde o obe nohy. Sošku si prevezme 22. októbra v hoteli Beverly Hilton počas slávnostného galavečera.

"Je pre nás cťou oceniť jej úžasný talent spolu s vynikajúcim výkonom v De rouille et d\'os," vyjadril sa zakladateľ a riaditeľ Hollywoodskeho filmového festivalu Carlos de Abreu. Cotillard už pritom túto cenu získala aj v roku 2007 za stvárnenie Edith Piaf v rovnomennom filme.

Predchádzajúcimi držiteľkami tejto trofeje sú Drew Barrymore (1999), Angelina Jolie (2000), Nicole Kidman (2001), Jennifer Aniston (2002), Diane Lane (2003), Annette Bening (2004 a 2010), Charlize Theron (2005), Penélope Cruz (2006), Kristin Scott Thomas (2008), Hilary Swank (2009) a Michelle Williams (2011).

Rodáčka z Paríža Marion Cotillard si herectvo vyskúšala už ako dieťa, keď si zahrala v školskej divadelnej hre svojho otca. Do povedomia verejnosti sa dostala vďaka akčnej krimikomédii Taxi (1998), kde si rovnako ako v jej dvoch pokračovaniach zahrala priateľku hlavného protagonistu Daniela Lilly Bertineau.

Ďalej sa objavila tiež vo Veľkej rybe (2003) Tima Burtona či snímkach Príliš dlhé zásnuby (2004) alebo Dobrý ročník (2006). Po zisku Oscara a ďalších cien za výkon vo filme Edith Piaf (2007) sa preslávila na celom svete a mohla si vyberať z ponúk známych režisérov, vďaka ktorým sa začala pravidelne objavovať po boku hollywoodskych superhviezd.

Zahrala si napríklad s Johnnym Deppom a Christianom Baleom vo filme Verejní nepriatelia (2009) alebo s Penélope Cruz či Nicole Kidman v muzikáli Nine (2009).

Christopher Nolan ju obsadil do svojho akčného sci-fi trileru Počiatok (2010) i batmanovky Návrat Temného rytiera (2012), Woody Allen si ju vybral do Polnoci v Paríži (2011) a zahrala si aj v Nákaze (2011) Stevena Soderbergha.

Žije s francúzskym hercom a režisérom Guillaumem Canetom, ktorému v máji porodila syna Marcela.

Informácie zverejnila webstránka www.hollywoodreporter.com.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…