Dobré tipy: Svadobné šaty z internetu? Áno, ak ...
Dobré noviny
Dobré noviny

Dobré tipy: Svadobné šaty z internetu? Áno, ak ...

Byť krásna za každú cenu, pri šatách za tú najvýhodnejšiu! Aj to je heslo, ktorým sa dnešné nevesty musia riadiť, ak dali svojej svadbe finančné limity. Mnoho z nich preto siaha po objednávke svadobných šiat z internetu. Tá sa oplatí len ak budete mať na pamäti niekoľko vecí.

Lacné nie sú vždy dobré

Na každom oblečení nás upúta najprv dizajn až potom cena. Sympatia k danému modelu často stúpa s akciami, ktoré predajca na oblečenie poskytuje. Práve výškou týchto akcií by sa nevesta nemala dať oklamať. Najlepšie je preto urobiť si vopred malý prieskum cien šiat v kamenných predajniach, vo svadobných salónoch alebo na stránkach značky, ktorá šaty vyrába. Vďaka tomu bude nevesta vedieť, že ak sa cena jej vysnívaných šiat pohybuje okolo 1000 eur, internetová stránka ponúkajúca ich za menej ako polovicu zrejme nebude dôveryhodná. Pod cenu sa často predávajú niekedy aj desať rokov staré modely. Samozrejme, že danú skutočnosť predajca neprezradí.

Obrázky nestačia

Pekná webová stránka online obchodu ešte nie je zárukou, že predajca bude zodpovedný a má len kvalitný tovar. Ak má vami vybraný e-shop nádhernú grafiku, ale na stránke chýbajú základné informácie o samotnej kúpe, klikajte a hľadajte si svoje svadobné šaty radšej inde. Zo stránky by vám malo byť totiž hneď jasné, ako si šaty môžete objednať, aký je ich spôsob dodania a aké sú možnosti platby. Kontaktné údaje na firmu sú samozrejmosťou. Ak sa na stránke spomenuté veci nachádzajú, no vy stále neviete, či bude predajca skutočne kóšer, skúste mu napísať, hoci aj banálnu otázku. Rýchlosť a spôsob odpovede o predajcovi prezradí veľa.

Chcem ich vrátiť!

V prípade, že vám svadobné šaty nesedia, alebo majú chybu materiálu, mal by mať e-shop na svojej stránke ošetrenú aj možnosť vrátenia modelu či peňazí. Zahraniční svadobní obchodníci sú však často len obyčajné čínskej firmy registrované v Amerike. Ich modely sú lacnými napodobeninami svetových značiek a ich materiál nie je kvalitný - predajcovia zvyknú šiť šaty iba z podšívky. Objednávka svadobných šiat z pofidérnej zahraničnej stránky sa tak môže premeniť na priesvitný model, pod ktorým bude neveste vidieť spodnú bielizeň. Navyše, mnohé tieto e-shopy dajú kupujúcemu možnosť šaty vrátiť, no ten už svoje peniaze ani náhradný model nikdy neuvidí. Toto riziko je pri internetovom nákupe šiat na svadbu snáď najväčšie. 

V prípade reklamácie sa nedajte predajcom ľahko odbiť! Reklamovať môžete nielen nesprávnu veľkosť – pozor na tie čínske, s našimi slovenskými nesedia; ale i farbu. Reálna farba šiat sa musí zhodovať s tou, ktorú vidíte na fotke. Bohužiaľ, s mnohými zahraničnými predajcami sa stáva vyreklamovanie farby šiat behom na dlhé trate.

Všetko je na webe

Sociálne siete alebo diskusné fóra sú skvelým spôsobom, ako si preklepnúť vášho predajcu a neprísť tak o našetrené peniaze či nervy. Stačí trošku googlenia a nespokojné zákazníčky sa na internete nájdu samé. Dať si poradiť od neviest, ktoré si svadobné šaty cez internet už kupovali predsa nie je hanba! Vy sama sa po kúpe šiat môžete o svoje skúsenosti podeliť s ostatnými. Zlá vizitka nespoľahlivých predajcov ušetrí v budúcnosti trápenie viacerým dámam.

Kúpa svadobných šiat cez internet nie je až taká jednoduchá, akoby sa mohlo zdať. Preto si treba dávať veľký pozor, aby ste váš najkrajší deň nestrávili so slzami v očiach a s lacnou napodobeninou značkového modelu v skrini.

www.centrumvalentiny.sk – Svadobné centrum Valentíny

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…