Primátor Bystrice Ján Nosko má dvoch viceprimátorov - tridsiatnikov
TASR
TASR

Primátor Bystrice Ján Nosko má dvoch viceprimátorov - tridsiatnikov

Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko definitívne uzavrel okruh svojho najbližšieho tímu a pribral do neho druhého viceprimátora, ktorým sa od 2. marca stal 33–ročný poslanec Martin Turčan (SDKÚ-DS).

Ján Nosko Foto: TASR

Banská Bystrica 3. marca (TASR) – Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko definitívne uzavrel okruh svojho najbližšieho tímu a pribral do neho druhého viceprimátora, ktorým sa od 2. marca stal 33–ročný mestský poslanec Martin Turčan (SDKÚ-DS). Nosko má tak po svojom boku dvoch mladých zástupcov, od januára ním je aj 29-ročný poslanec Jakub Gajdošík (Smer-SD), ktorý o pár dní oslávi tridsiatku. Kým Gajdošík na magistráte pracuje na plný úväzok, Turčan bude na polovičný.

"Som rád, že som sa s Martinom dohodol na spolupráci. Roboty je na úrade, oproti minulým rokom, viac ako dosť. Sľubujem si od neho maximálne nasadenie a verím, že do môjho mladého tímu zapadne," reagoval Nosko.

Ako dnes pre TASR konštatoval Turčan, ponuku od primátora berie ako výzvu. S Noskom si sadli hodnotovo, programovo aj ľudsky. "Ponuku na spoluprácu som prijal pozitívne, naše predstavy, ako riadiť mesto a kam ho priviesť, sú si veľmi blízke," dodal Turčan.

"Okolo primátora vzniká mladý tím ľudí, či už je to prednosta úradu, alebo ja. Všetko sme chlapci tridsiatnici vo veku jeho syna a on je pre nás autoritou. Vynikajúco sa s ním spolupracuje," konštatoval pre TASR Gajdošík ešte v januári tohto roka.

Turčan vyštudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave. Vo vlaňajších komunálnych voľbách ho Banskobystričania zvolili už po tretí raz za poslanca mestského zastupiteľstva (MsZ) vo volebnom obvode Sásová-Rudlová, v tom istom ako Gajdošíka. Patrí do neho najväčšie sídlisko v meste.

Poslanci Smeru-SD, SDKÚ-DS a SNS tvoria v banskobystrickom 31-člennom MsZ najpočetnejší poslanecký klub so 17 poslancami. Jeho predsedom je Gajdošík a podpredsedom Turčan.

Druhý viceprimátor Turčan sa v ostatnom čase zviditeľnil výzvou, aby občania pomohli nájsť páchateľa, ktorý v polovici januára tohto roka poškodil sochu Partizána pri malej železničnej stanici jej premaľovaním naružovo. Za informácie, ktoré políciu privedú k páchateľom, ponúkol aj finančnú odmenu. Známy je aj poslaneckým návrhom na odpustenie ročnej dane za psa, ak si ho niekto adoptuje z útulku či karanténnej stanice, s ktorým uspel ešte v minulom funkčnom období.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…