Dobré noviny
Paštinský očakáva vyrovnané play off, Bakoš sa trofeje za ZČ nedotkol
TASR
TASR

Paštinský očakáva vyrovnané play off, Bakoš sa trofeje za ZČ nedotkol

Titul obhajujú Košice, ktoré vstupujú do vyraďovačky ako víťaz základnej časti a ako najväčší favorit na celkový triumf.

Na archívnej snímke predseda predstavenstva PRO - HOKEJ, a.s. a generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš (vľavo). Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 26. februára (TASR) - Už v sobotu odštartuje prvými zápasmi play off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže 2014/2015. Vladimír Paštinský, riaditeľ spoločnosti Pro-hokej riadiacej extraligu, očakáva vo vyraďovacej časti tuhý boj a vyrovnané série.

"Verím, že play off bude vzácne vyrovnané. Možno trochu poklesla výkonnosť Piešťan ako ôsmemu tímu tabuľky po základnej časti, u ostatných siedmich účastníkov si ale netrúfam tipovať, ako ich štvrťfinálové série dopadnú a na koľko zápasov sa natiahnu," uviedol Paštinský na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

Titul obhajujú Košice, ktoré vstupujú do vyraďovačky ako víťaz základnej časti a ako najväčší favorit na celkový triumf. Generálny manažér "oceliarov" Juraj Bakoš vo štvrtok prevzal trofej pre víťaza dlhodobej časti sezóny, no tradične sa jej nedotkol, aby neurazil šťastenu. Košičania narazia v play off na Piešťany, ktoré vlani vyradili v semifinále, teraz sa stretnú už o kolo skôr.

"Každý jeden súper v základnej časti hral proti nám na sto percent, takže pre nás je výhodou, že sme na takéto ťažké zápasy pripravení. Prvé kolo bude pre všetkých náročné, pretože to budú výnimočne ťažké zápasy. My sa pripravíme tak, aby sme uspeli a postúpili ďalej," vyslovil sa Bakoš a na adresu súpera dodal: "Piešťany majú trochu inú skladbu tímu ako vlani, keď sme na nich narazili v semifinále. Stále však majú rovanký herný systém aj potrebnú kvalitu, takže sa musíme na nich dobre pripraviť a byť 'pri zemi'."

Zápasy play off bude v priamych prenosoch vysielať RTVS. Z dvojice štvrťfinálových zápasov, ktoré sa budú hrať v jeden deň, uvidia diváci v televízii iba jeden v priamom prenose. Vedenie extraligy sa snaží s televíziou dohodnúť, aby sa z toho druhého vysielal záznam v prestávkach priameho prenosu. "Verím, že RTVS nám to umožní," uviedol Paštinský, ktorý musel riešiť aj kolíziu termínov zápasov finále play off extraligy s duelmi záverečnej prípravy slovenskej reprezentácie. Tá odohrá počas 2. a 5. finále zápasy v Trenčíne so Švédskom a v Česku s domácou reprezentáciou. "Vyšli nám v ústrety a dohodli sme sa, že zápasy národného tímu sa odohrajú o 17.00 h a začiatok finále sme posunuli na 19.30 h. Diváci tak uvidia obe stretnutia," dodal Paštinský.

Program play off:

HC Košice (1) - ŠHK 37 Piešťany (8) /termíny zápasov: 28. februára, 1., 4., 5., prípadne 8., 10. a 12. marca/

HK Nitra (2) - MHC Mountfield Martin (7) /28. februára, 1., 4., 5., prípadne 8., 10. a 12. marca/

HC'05 Banská Bystrica (3) - Dukla Trenčín (6) /2., 3., 6., 7., prípadne 9., 11. a 13. marca/

HKM Zvolen (4) - HK Poprad (5) /2., 3., 6., 7., prípadne 9., 11. a 13. marca/

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…