Dobré noviny
Spevák Martin Harich nakrútil videoklip za múrmi väznice
SITA
SITA

Spevák Martin Harich nakrútil videoklip za múrmi väznice

Video k skladbe Posledná pieseň je na želanie 17-ročného speváka Haricha drsnejšie, pretože z jeho predošlých klipov skoro až \'tiekol med\'.

BRATISLAVA 19. septembra - Finalista druhej série súťaže Česko Slovenská SuperStar Martin Harich so svojou kapelou Musitany Hope v Bratislave nakrúcal svoj štvrtý videoklip.

Spevák pricestoval na pľac priamo z Prahy, kde práve dokončuje nahrávanie svojej druhej štúdiovky. Práve z nej vybral jednu zo skladieb, ktorú chce fanúšikom predstaviť ešte skôr než celý album vo forme singlu a videoklipu.

"Vyberali sme z viacerých piesní. Voľba napokon padla na energickejšiu vec s názvom Posledná pieseň,“ prezradil 17-ročný spevák.

Réžiu Harich zveril Michalovi 'Kunesovi' Kováčovi, ktorý má za sebou prácu na videoklipoch Rytmusa, Tiny, Mira Jaroša, Dominiky Mirgovej alebo Komajoty.

Rozchod bez gýču a klišé

"Mal som dojem, že točíme film. Prvýkrát sme s kapelou neboli stredobodom pozornosti kamier my, ale herci. Ja a kapela sme hrali v podstate úlohu rozprávačov, doprovodnú rolu,“ vysvetlil Harich.

Podľa jeho slov bolo potrebné vymyslieť videoklip, ktorý by nebol klišé a gýčom, keďže text singlu hovorí o rozchode. "Z mojich doterajších videoklipov skoro až \'tiekol med\'. Tento nový bude drsnejší a povedal by som, že z jemne undergroundového prostredia. Prišlo mi to ako vhodný nápad, tak trochu úlet a najmä niečo nečakané,“ dodal.

O svoje pocity z nakrúcania sa podelil aj samotný režisér. "Keď som sa stretol s Martinom, povedal mi, že chce zmenu a niečo s príbehom. Tak sme sa do toho pustili. Príbeh je o mladých ľuďoch, o láske, o žiarlivosti, s veľmi smutným a dojímavým koncom, ktorý sa nám podarilo natočiť celkom dramaticky,“ uviedol Kunes.

Natáčanie vo väznici

Štáb vystriedal niekoľko lokalít v Bratislave, až napokon všetci skončili v noci v priestoroch ateliéru väznice. "Najväčším plusom boli šikovní herci Tomáš Pokorný a Katka Andrejcová, s ktorými sa perfektne spolupracovalo. Pocity, ktoré som od nich potreboval zahrať, boli akoby skutočné,“ vyjadril sa režisér, podľa ktorého bolo nakrúcanie vo väzení veľkým zážitkom.

"V tomto klipe som si aj ja osobne splnil pár snov, či už ide o scenár alebo filmový videoklip, ktorý sa mi, myslím, podarilo natočiť lepšie, ako som sám mal v pláne,“ priznal.

Agentúru SITA informovala PR manažérka speváka Adriána Čahojová.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…