Dobré noviny
Nový film Alice Nellis bude o starobe a rockenrole
SITA
SITA

Nový film Alice Nellis bude o starobe a rockenrole

V novom filme Alice Nellis o starnúcich kamarátoch, ktorí chcú obnoviť činnosť svojej hudobnej skupiny, si zahrajú Polívka, Krobot i Bydžovská.

BRATISLAVA 18. septembra - Česká režisérka Alice Nellis sa pustila do nakrúcania hudobnej komédie s názvom Revival, v ktorej sa predstaví celá plejáda hereckých hviezd.

V snímke o kedysi slávnej kapele a strete staroby s mladosťou si zahrajú Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Vojta Dyk, Karel Heřmánek a tiež slovenský herec Marián Geišberg. Okrem nich sa vo filme predvedie držiteľka troch Českých levov Zuzana Bydžovská, ďalej Jenovéfa Boková, Lucie Žáčková a Jana Hubinská.

Revival vyrozpráva príbeh štyroch muzikantov, ktorých rocková skupina Smoke sa v roku 1972 rozpadla. Starnúci muži sa budú snažiť o comeback, no postupom času sa ich plány a ambície začnú meniť. Návrat na pódium nakoniec pomôže zmeniť aj ich samých a bude kľúčom k zisteniu, prečo sa kapela pred štyrmi desaťročiami rozpadla.

"Revival je tragikomédia o starnutí, rockenrole a o podvode, ktorý výborne vyšiel tým, že sa vôbec nepodaril. Štyria hlavní hrdinovia napĺňajú titul známej piesne od Jethro Tull - Too old to rock and roll but too young to die," uviedla 41-ročná režisérka Alice Nellis, ktorá snímku nakrúca podľa vlastného scenára. Film Revival bude vznikať počas jesene, do kín by sa mal dostať v roku 2013.

Režisérka Alice Nellis debutovala čiernou komédiou Ene bene (1999), ku ktorej si napísala aj scenár. Jej ďalšou celovečernou snímkou bola dramédia Výlet (2002), ktorá jej vyniesla Českého leva za scenár. Ďalšieho Českého leva získala predstaviteľka hlavnej postavy - herečka Iva Janžurová.

Nellis následne nakrútila ďalšiu dramédiu Tajnosti (2007), ktorá triumfovala na Českých levoch v najprestížnejšej kategórii Najlepší film. Po nej nasledovali snímky Mamas & Papas (2010) a Perfect Days (2012). Nellis mala nakrútiť aj historickú snímku Lidice, no pre akútnu boreliózu a neurologické problémy musela réžiu prenechať Petrovi Nikolaevovi. Informácie pochádzajú z webovej stránky idnes.cz a csfd.cz.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…