Dobré noviny
Philip Seymour Hoffman sa opäť ocitne v úlohe režiséra
SITA
SITA

Philip Seymour Hoffman sa opäť ocitne v úlohe režiséra

Druhým filmom, ktorý bude oscarový herec režírovať, je mysteriózny triler Ezekiel Moss.

BRATISLAVA 18. septembra - Americký herec Philip Seymour Hoffman bude režírovať mysteriózny triler Ezekiel Moss. Ide o príbeh záhadného cudzinca, ktorý má schopnosť komunikovať s mŕtvymi. Jeho príchod do malého mestečka zmení životy mnohých jeho obyvateľov, vrátane vdovy a jej mladého syna.

Pre 45-ročného Hoffmana to bude popri desiatkach hereckých úloh len druhý režisérsky počin. Tým prvým bola snímka Jack sa chystá vyplávať (2010), v ktorej si zároveň zahral hlavnú rolu.

"Je to jeden z najväčších talentov našej generácie. Sme nadšení, že sme v jeho talentovaných rukách, ktoré budú režírovať toto podmanivé a gotické skúmanie viery a nadprirodzena," povedala na adresu Hoffmana producentka filmu Cathy Schulman. Zatiaľ nie je jasné, kto obsadí hlavné úlohy ani termín začiatku nakrúcania.

Philip Seymour Hoffman má na svojom konte Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe za film Capote (2005). Spravidla stvárňuje vedľajšie postavy, ktoré prechádzajú širokou škálou emócií. Hoffman je okrem toho charakteristický aj svojím pomalým, akoby ľahostajným spôsobom reči.

Na Oscara ho okrem Capoteho nominovali aj za vedľajšie úlohy v snímkach Súkromná vojna pána Wilsona (2007) a Pochybnosti (2008). Známy je tiež napríklad z filmov Vôňa ženy (1992), Twister (1996), Hriešne noci (1997), Big Lebowski (1998), Talent pána Ripleyho (1999), Magnólia (1999), Na pokraji slávy (2000), 25. hodina (2002), Opití láskou (2002), Červený drak (2002), Prípad Mahowny (2003), Návrat do Cold Mountain (2003), Mission: Impossible III (2006), Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy (2007), Divosi (2007), Synecdoche, New York (2008), Piráti na vlnách (2009), Moneyball (2011) alebo Deň zrady (2011).

Informácie pochádzajú z webstránky Digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…