Dobré noviny
Urobte partnerke radosť: Užitočný sprievdca nákupom valentínskej kytice
Dobré noviny
Dobré noviny

Urobte partnerke radosť: Užitočný sprievdca nákupom valentínskej kytice

Uznávaný kvetinový dizajnér radí, na čo by ste pri kúpe kytice mali myslieť.

Už len hodiny nás delia od každoročného valentínskeho ošiaľu, ktorý sa okrem iného prejavuje aj obrovským dopytom po kvetoch. Uznávaný kvetinový dizajnér Nic Faitos radí, na čo by ste pri kúpe kytice mali myslieť.

Nekupujte červené ruže

Ako prvé vám pravdepodobne prídu na um práve červené ruže. Nezabúdajte však, že v reakcii na obrovský dopyt po týchto kvetoch predajci práve počas Valentína dvíhajú cenu ruží pokojne aj o 100%. Tucet červených ruží je niečo, čo vaša partnerka pravdepodobne očakáva. Skúste ju však tento rok prekvapiť a siahnite po kvetoch zimnej sezózny, akými sú napríklad ľalia, chyrzantéma či amarylis. Tieto kvety sú v tejto sezóne rozhodne čerstvejšie ako ruže a rovnako aj dlhšie vydržia.

Pozor na cenový strop

Ak sa rozhodnete svoju polovičku prekvapiť doručením kvetov domov, počítajte s cenou pohybujúcou sa okolo 50 Eur. Počítajte s tým, že kvetinárstvo potrebuje vytvárať zisk a to obzvlášť počas dňa zamilovaných. Vzhľadom na obrovské množstvo objednávok sa však môže stať, že objednaná kytica nebude vyzerať presne tak, ako na internetovej stránke. Preto je pre všetkých, ktorí majú v tento deň aspoň trochu času, vhodné vybrať si kvety osobne. Nemusíte nutne minúť množstvo peňazí na to, aby ste získali niečo skutočne pekné.

Neobjednávajte kvety od najväčších online predajcov

Ak sa rozhodnete predsalen vsadiť na doručenie kvetov priamo domov, Faitos radí vyhnúť sa najväčším a najznámejším distribútorom kvetov. Počítajte s tým, že kytica v krabici kuriérskej služby bude absolvovať veľa zastávok, kým dorazí až ku vám. Nehovoriac o tom, že samotný predajca často nemá kontrolu nad teplotou či prepravnými podmienkami. Aby vás pri otvorení krabice nečakalo nepríjemné prekvapenie, siahnite radšej po serióznom kvetinárstve vo vašej blízkosti, ktoré zabezpečuje doručovanie kvetov. Máte tak záruku, že kvety k vám nepocestujú cez polovicu krajiny.

Zistite si informácie o trvanlivosti a odolnosti

Obal predáva. To v súvislosti s kvetmi platí dvakrát. Obzvlášť muži však vzhľad kvetov často používajú ako jediné kritérium výberu. Pýtajte sa, koľko kvety vydržia, aké sú odolné a ako sa o ne správne starať. Tieto informácie sú pre vás obzvlášť dôležité v prípade, že kvety kupujete v predstihu. Nezabúdajte tiež, že čím dlhšie kvety vydržia, tým dlhšie trvá valentínske čaro lásky, ktoré predstavujú. A opäť nezábudajte, že kvety, ktorých sezóna je práve teraz, vydržia vždy najdlhšie.

Nebojte sa vybrať si

Je preukázané, že pokiaľ muži vyberajú kvety sami, obvykle vyberú originálny a skutočne krásny kvet. Nenechajte si natlačiť to, čo ide najviac na odbyt (alebo to, čo kvetinárstvo potrebuje najrýchlejšie predať) a vyberte si. Nakoniec, hovorí sa, že každý typ osobnosti je priťahovaný konkrétnym druhom kvetu. Urobte svoj valentínsky darček skutočne osobným svedectvom, ktoré zároveň odráža vašu osobnosť.

Ilustračné foto: TASR

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…