Dobré noviny
Good Angels Košice vysoko prehrali na palubovke Jekaterinburgu
TASR
TASR

Good Angels Košice vysoko prehrali na palubovke Jekaterinburgu

Zverenky trénera Maroša Kováčika zakončili svoje pôsobenie v základnej A-skupine v Rusku.

Na snímke uprostred tréner GA Košice Maroš Kováčik v zápase A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice - ZVVZ USK Praha v Košiciach 4. februára 2015. Foto: TASR/Milan Kapusta

Jekaterinburg 11. februára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom záverečnom vystúpení v Európskej lige FIBA 2014/15 na palubovke UMMC Jekaterinburg 52:75. Zverenky trénera Maroša Kováčika zakončili svoje pôsobenie v základnej A-skupine s bilanciou 2 výhry, 10 prehier a nepostúpili do vyraďovacej časti súťaže.

Európska liga - A-skupina:

UMMC Jekaterinburg - Good Angels Košice 75:52 (44:35)

Najviac bodov: Torrensová 17, Taurasiová 15, Parkerová a Grudová po 14 - Langhorneová 14, Rodgersová 11, Hruščáková a Oblaková po 6.

štvrtiny: 23:13, 21:22, 15:11, 16:6, TH: 18/15 - 9/8, fauly: 10:17, trojky: 4:6, 1200 divákov.

Už pred stredajším stretnutím bolo jasné, že Košičanky skončia v tabuľke A-skupiny na poslednom siedmom mieste. Zverenky kouča Maroša Kováčika tak nastúpili na palubovke favorizovaného ruského celku uvoľnene a bez tlaku. Prvých päť bodov zaznamenali domáce hráčky, ale nasledujúcich 11 padlo z rúk hostiek, ktoré sa ujali sľubného vedenia 11:5. Ruské družstvo však potom zaplo na vyššie obrátky a šnúrou 14:0 zvrátilo stav skóre vo svoj prospech. V závere prvej štvrtiny sa domáce po prvý raz dostali do dvojciferného vedenia, keď na 23:13 upravila Taurasiová.

Košičanky mali výborný vstup do druhého dejstva. Po trojkách Bálintovej, Rodgersovej a Bärovej znížil 11-násobný slovenský majster manko súpera na rozdiel troch bodov. V domácom drese sa potom ku kvalitne hrajúcej Taurasiovej pridala aj Torrensová s Grudovou a zverenky trénera Olafa Langeho minútu pred polčasovou prestávkou opäť viedli o 10 bodov (42:32).

Po zmene strán sa už naplno prejavila kvalita na strane Jekaterinburgu. Domáce skvalitnili defenzívu a nepríjemená osobná obrana robila Košičankám veľké problémy. Hosťkám sa navyše prestala dariť trojková streľba a skóre tak narastalo iba v prospech Rusiek. Za celý druhý polčas dokázali hráčky Good Angels zaznamenať len 17 bodov a najmä preto nemohli pomýšlať na lepší výsledok, ako napokon bola prehra o 23 bodov. V ich drese kvalitne zahrali iba legionárky Langhorneová s Rodgersovou, najlepšou slovenskou strelkyňou bola Hruščáková, autorka šiestich bodov.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…