Dobré noviny
České hviezdy budú hrať počas výluky v NHL doma
SITA
SITA

České hviezdy budú hrať počas výluky v NHL doma

Kluby v českej hokejovej extralige zbroja, každý chce získať nejakú posilu z NHL.

PRAHA 17. septembra - Výluka v zámorskej hokejovej NHL ovplyvní aj českú extraligu, do ktorej sa vrátia viacerí známi hráči.

Už teraz je istý štart Jaromíra Jágra, Tomáša Plekanca a najnovšie aj Jiřího Tlustého za Kladno.

Tím, ktorého je vlastníkom Jaromír Jágr, by rád angažovať aj Marka Židlického, ktorého chce Lev Praha, a Tomáša Kaberleho.

Slavia Praha by mohla získať na stredajšiu predohrávku v O2 aréne proti Kladnu dvojicu Roman Červenka, Vladimír Sobotka.

"Roman začne v Slavii, na čom sme s vedením klubu dohodnutí. Keby sa výluka natiahla, Červenka by odišiel do KHL. Uvidíme, v tejto chvíli však o tom nemá cenu špekulovať. V ruskej súťaži vlastní jeho práva Omsk, s vedením klubu sme v kontakte. Reagovať budeme podľa vývoja," uviedol pre server hokej.cz Červenkov zástupca Aleš Volek.

Po vyhlásení výluky v NHL zbrojí aj Třinec. Oceliari by do bránky chceli získať Ondřeja Pavelca a do útoku Michaela Frolíka. Obaja sa v pondelok predpoludním vrátili z Montrealu a rozhodnú sa v najbližšom čase. Třinec už skôr angažoval Rostislava Kleslu a podľa hokej.cz rokuje aj s Kanaďanom poľského pôvodu Wojtekom Wolským.

Defenzívu Oceliarov by mohol vystužiť zasa Jakub Kindl. Třinec sa zaujímal aj o Davida Krejčího, ktorého chcú tiež Pardubice. "Dostal viac ponúk. Zatiaľ je v zámorí, rozhodnutie ešte nepadlo," potvrdil pre hokej.cz Krejčího zástupca František Tausch.

Aleš Hemský z Edmontonu by mal zamieriť do Pardubíc, jeho spoluhráč v Oilers Zdeněk Šmíd zasa do Liberca. Na súpiske Vítkovíc už je Pavel Kubina, ktorý si však najskôr musí odpykať pätnásťzápasový dištanc za aféru s rozhodcom Petrom Bolinom ešte v roku 2005. Ostravskému klubu prisľúbil pomoc aj Roman Polák. Sľubne vyzerá spolupráca útočníka Nashvillu Martina Erata so Zlínom, viac bude známe v polovici týždňa.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…