Dobré noviny
Na veľtrhu v Nitre sa prezentuje 160 firiem z 11 krajín
TASR
TASR

Na veľtrhu v Nitre sa prezentuje 160 firiem z 11 krajín

Odborný veľtrh vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky je určený širokej verejnosti i odborníkom a potrvá do 13. februára.

Najvýznamnejšie značky a firmy z oblasti vykurovania, vetrania, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky sa prezentujú na 17. ročníku veľtrhu AQUA-THERM 2015 na výstavisku Agrokomplexu v Nitre 10. februára 2015. Na snímke stánok firmy FV plast. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Nitra 10. februára (TASR) – Celkovo 160 vystavovateľov z 11 krajín sa prezentuje na 17. medzinárodnom veľtrhu Aqua-Therm, ktorý sa dnes začal na výstavisku Agrokomplexu v Nitre. Zhruba 70 % vystavovateľov tvoria slovenské firmy, 25 % české a zvyšok spoločnosti z Chorvátska, Litvy, Maďarska, Nemecka, Poľska, Portugalska, Rakúska, Talianska a Ukrajiny. Vystavovatelia sa prezentujú na ploche 8000 štvorcových metrov, informoval Michal Drážďanský zo spoločnosti MDL Expo, s.r.o., ktorá je organizátorom veľtrhu. Odborný veľtrh vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky je určený širokej verejnosti i odborníkom a potrvá do 13. februára.

Veľtrh v rámci sprievodných podujatí reaguje na aktuálne témy v odbore a zároveň načrtáva možnú budúcnosť. V centre pozornosti je energetická účinnosť predovšetkým v súvislosti s novým zákonom o energetickej efektívnosti, ktorý prinesie mnoho noviniek. Kľúčovou témou je podpora malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach a čerpania dotácií z Európskych investičných a štrukturálnych fondov prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia. "Nezabudli sme ani na tému legislatívy predovšetkým v súvislosti so spomínaným novým zákonom o energetickej efektívnosti a otázky súvisiace s plynom," skonštatoval Drážďanský.

Tohtoročný veľtrh sa koná v očakávaní rastu prác v stavebníctve, v zlepšení vzdelávacích aj cenových podmienok, skonštatoval cechmajster Cechu vykurovania, tepelnej techniky a inštalácií Ľuboslav Jánoš. "Zo štruktúry zákaziek v stavebníctve ako aj informácií o zavádzaní duálneho vzdelávania do praxe podľa môjho názoru nie je možné v našom prostredí očakávať reálne zlepšenie pre živnostníkov, malé a stredné podniky. Preto je potrebné využiť možnosti, ktoré veľtrh poskytuje, najmä informovanosť o nových výrobkoch a o ich využití v praxi," skonštatoval Jánoš.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…