Dobré noviny
Igor Timko sa predstaví na javisku Slovenského národného divadla
TASR
TASR

Igor Timko sa predstaví na javisku Slovenského národného divadla

Muzikál Móric Beňovský v réžii Milana Antola naštudovalo Štátne divadlo v Košiciach.

Igor Timko Foto: TASR/AP

Bratislava 10. februára (TASR) – Líder známej košickej skupiny No Name Igor Timko sa predstaví na doskách Slovenského národného divadla v hereckej úlohe. Štátne divadlo Košice uvedie 29. marca v Bratislave pôvodný slovenský muzikál Móric Beňovský, v ktorom hrá Timko postavu Stepanova.

„Slovenský muzikál Móric Beňovský má podľa mňa nádhernú hudbu a texty, sú plnohodnotné, jednoducho žiadna vata. Prvýkrát sa muzikál uvedie aj v Bratislave, v historickej budove SND. Pre mňa je to návrat na divadelné dosky po 15 rokoch, navyše do divadla, kde som začínal ešte ako študent konzervatória,“ uviedol pre médiá Timko.

Líder skupiny No Name Igor Timko Foto: TASR/František Iván

Muzikál Móric Beňovský v réžii Milana Antola naštudovalo Štátne divadlo v Košiciach. Prípravy trvali šesť rokov a v Košiciach sa hrá od septembra 2013. Známy spevák predstavuje v muzikáli negatívnu postavu Stepanova. Úloha priateľa a zradcu uznávaného moreplavca Mórica Beňovského sa Igorovi hrá dobre.

Na snímke Igor Timko (vľavo ), spevák skupiny No Name, archívna snímka Foto: TASR/Lukáš Furcoň

„Hrám človeka, ktorého Móric Beňovský považuje za svojho blízkeho priateľa. No žiarlivosť ma natoľko ovplyvní, že Mórica zradím a pripravím jeho popravu. Hrá sa mi výborne. Nie je to typický negatívny hrdina, má mnoho polôh, dokonca je možné stotožniť sa s myslením a konaním Stepanova,“ dodáva spevák.

Na snímke člen skupiny No Name Igor Timko. Foto: TASR/Bohdan Kopčák

Igor Timko stíha neuveriteľné množstvo aktivít. Popri rodine, koncertoch a nahrávaní nových skladieb No Name sa obľúbený spevák naplno venuje divadelnej a pedagogickej činnosti. „Ráno odviesť deti do školy, dopoludnia s kapelou skúšať akustiku, na obed odučiť hodiny na konzervatóriu, zobrať deti zo školy a večer odohrať Stepanova. Zo začiatku to bolo namáhavé, ale Móric Beňovský sa hrá viac ako rok, medzitým sme vypredali akustické No Name turné, uviedli novú skladbu Povedz mi. Beriem to tak, že ak máte málo času, dobre sa chudne,“ doplnil s humorom líder kapely.

Šestica No Name, úspešná doma na Slovensku aj u susedov v Českej republike, pripravuje na jeseň vydanie nového albumu. Priaznivcom sedemnásobného českého zlatého Slávika bez hraníc ponúka kapela prvú ochutnávku z pripravovaného albumu vo forme singlu Povedz mi. Skupina už stihla k nemu pripraviť aj lyrics video.

„Potom, čo Povedz mi nasadili slovenské a české rádia, sme ju zaradili do koncertného repertoáru a je to pocit, ako keď máš prvú frajerku. Prvé reakcie, prví diváci, ktorí si ju spievajú. Skrátka zavádzame novú pesničku do programu a sledujeme, ako sa z novinky stáva hitovka. Zažili sme to síce mnohokrát, ale zakaždým je to jedinečné,“ dodáva na záver Igor Timko.

Fanúšikovia skupiny No Name si môžu novinku Povedz mi vypočuť aj 7. marca na koncerte v Košiciach. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…