Dobré noviny
Kanonier Zálešák sa vracia po 4 rokoch do Skalice
TASR
TASR

Kanonier Zálešák sa vracia po 4 rokoch do Skalice

S materským klubom sa dohodol na pôsobení do konca prebiehajúcej sezóny. Tridsaťpäťročný skúsený útočník strávil uplynulé dva roky v Irtyši Pavlodar.

Miroslav Zálešák Foto: TASR/Milan Kapusta

Skalica 9. februára (TASR) - Slovenský hokejista Miroslav Zálešák sa po štyroch rokoch vrátil do HK 36 Hant Skalica. S materským klubom sa dohodol na pôsobení do konca prebiehajúcej sezóny.

Tridsaťpäťročný skúsený útočník strávil uplynulé dva roky v Irtyši Pavlodar. S kazašským tímom sa však dohodol na ukončení spolupráce, no na nový angažmán dlho nečakal. "S Mirom sme sa dohodli na pôsobení do konca sezóny. Skončil v Kazachstane a rokovania s ním boli veľmi rýchle. Dohodli sme sa za desať minút, keďže mal záujem pomôcť Skalici ako svojmu materskému klubu," uviedol pre TASR generálny manažér Záhorákov Tibor Martinčič.

Zálešák odohral v Skalici dosiaľ päť sezón, naposledy v tíme pôsobil v ročníku 2010/2011. Na konci vtedajšieho prestupového obdobia v januári však odišiel do Košíc, s ktorými následne získal majstrovský titul. Rovnaký úspech sa mu podaril vlani aj v tíme Pavlodaru, kde pôsobil hneď s niekoľkými ďalšími Slovákmi pod vedením Júliusa Penzéša. Na klubovej úrovni hrával aj za Chomutov, Třinec, Litvínov a Nitru. V roku 1998 ho zo 104. miesta v 4. kole draftovalo San Jose, v ktorého drese si v NHL pripísal dvanásť štartov. Slovensko reprezentoval na svetovom šampionáte v Rige (2006) a následne o štyri roky neskôr v Nemecku.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…