Dobré noviny
Košická knižnica vyzýva ľudí, aby nechcené knihy priniesli do burzy
TASR
TASR

Košická knižnica vyzýva ľudí, aby nechcené knihy priniesli do burzy

Zbiera ich totiž do aprílovej Bratislavskej burzy kníh, kedy môžu čitatelia kúpou knihy pomôcť nevidiacim.

Verejná knižnica, ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 8. februára (TASR) – Bratislavská mestská knižnica opäť vyzýva ľudí, aby doniesli knihy, ktoré už doma nechcú či nepotrebujú. Zbiera ich totiž do aprílovej Bratislavskej burzy kníh, kedy môžu čitatelia kúpou knihy pomôcť nevidiacim. Na plnohodnotné zorganizovanie burzy však knihy vyradené z fondov bratislavských knižníc nestačia.

"Ak máte doma knihy, ktoré zaberajú veľa miesta, alebo ktoré už nepotrebujete, prineste ich k nám do mestskej knižnice na ľubovoľné pracovisko," vyzýva Bratislavčanov Zuzana Liptáková z mestskej knižnice. Na nádvorí Klariskej ulice si ich tak budú môcť záujemcovia na jar kúpiť za symbolickú cenu a svojím príspevkom zároveň pomôcť.

"Výslednú sumu z predaja kníh použije mestská knižnica na zakúpenie zvukových kníh pre Oddelenie nevidiacich a slabozrakých na Klariskej ulici, kde poslúžia zrakovo znevýhodneným občanom," vysvetlila Liptáková. Peniaze z burzy kníh aj v minulých rokoch podľa jej slov použili na rozšírenie ponuky zvukových nahrávok pre zrakovo znevýhodnených čitateľov, revitalizáciu fondu Oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých a tiež na posun k modernejším formátom - ako sú zvukové knihy na CD a mp3.

Bratislavčania môžu knihy nosiť na pobočky knižnice na Laurinskú, Klariskú a Kapucínsku ulicu v pondelok až v piatok od 8.00 do 19.00 h.

Deviaty ročník Bratislavskej burzy kníh organizuje Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci so Staromestskou knižnicou, Knižnicou Ružinov, Knižnicou Bratislava – Nové Mesto, Miestnou knižnicou Petržalka, ale aj s menšími miestnymi bratislavskými knižnicami. Uskutoční sa v apríli v rámci dní otvorených dverí samosprávy Bratislava pre všetkých.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…