Slovensko láka turistov cez regionálne organizácie cestovného ruchu
TASR
TASR

Slovensko láka turistov cez regionálne organizácie cestovného ruchu

"Oblastné organizácie cestovného ruchusú dôkazom, ako môže spolupracovať samospráva s komerčnými subjektmi," uviedol viceprezident Zväzu cestovného ruchu.

Na snímke turisti na zasneženom Skalnatom Plese, v pozadí Lomnický štít vo Vysokých Tatrách, ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 4. februára (TASR) – K lepšej propagácii regiónov Slovenska by mali prispieť oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR) s podnikateľmi v ich riadiacich orgánoch. Zväz cestovného ruchu (ZCR) SR združuje 29 OOCR a na svojom Valnom zhromaždení v utorok (3. 2.) prijal ďalších dvoch nových členov - oblastné organizácie cestovného ruchu Bratislava Tourist Board a Región Vysoké Tatry.

"Vítame prizvanie medzi členov zväzu a vnímame to ako dôležitý krok k prepojeniu a hlbšej spolupráci všetkých zložiek cestovného ruchu. Práve na úrovni destinácie sa vytvára samotný produkt a marketingové stratégie na prilákanie návštevníkov, ktoré by sa mali prenášať aj do prezentácie krajiny ako takej," konštatoval predseda predstavenstva Bratislava Tourist Board František Stano.

Podľa viceprezidenta ZCR Jána Svobodu sa oblastné organizácie, ktoré v ZCR pôsobia už štvrtý rok, stali najefektívnejším nástrojom propagácie Slovenska v zahraničí aj doma.

"OOCR sú dôkazom, ako môže spolupracovať samospráva s komerčnými subjektmi. Je to ideálny nástroj na rozšírenie ponuky pre návštevníkov regiónu, a tým aj udržanie klienta v danom regióne na dlhší čas," konštatoval Svoboda. Vďaka tomuto prepojeniu sa podľa neho zvýšil priemerný počet prenocovaní v niektorých regiónoch Slovenska z 1,5 dňa na 2,5 dňa.

Podpora formou propagácie sa podľa Svobodu má sústrediť aj na okolité obce, a tým i na kompletnú prípravu propagačných materiálov, ktorými by sa prezentovali regióny i na zahraničných veľtrhoch cestovného ruchu. "Motiváciou na vznik ďalších OOCR by mala byť dotácia Ministerstva dopravy, výstavby a cestovného ruchu (MDVRR) SR, na ktorú má každá z nich nárok," doplnil Svoboda.

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…