Dobré noviny
Využitím elektronického trhoviska sa doteraz usporilo vyše 610.000 eur
TASR
TASR

Využitím elektronického trhoviska sa doteraz usporilo vyše 610.000 eur

"Táto nová forma je veľmi efektívna nielen z finančného, ale aj z časového hľadiska," uviedol generálny riaditeľ ASFEU Robert Škripek.

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 4. februára (TASR) - Vyše 610.000 eur predstavujú doteraz úspory dosiahnuté v aukciách v rámci elektronického trhoviska. Za týmito úsporami je 328 zazmluvnených obchodov. Elektronický kontraktačný systém (EKS) tak dokazuje svoju efektívnosť a opodstatnenosť.

Dobré skúsenosti s EKS má napríklad Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ (ASFEU). V týchto dňoch v procese verejného obstarávania na tovar - konkrétne na kancelársky materiál vrátane papiera, využila ASFEU elektronické trhovisko.

"Táto nová forma je veľmi efektívna nielen z finančného, ale aj z časového hľadiska. Za tri dni sa podarilo zrealizovať celý proces, od vyhlásenia súťaže až po uzatvorenie zmluvy s víťazom. Pri predpokladanej hodnote zákazky na obdobie troch rokov v hodnote 170.083 eur (bez DPH), bola nakoniec výsledkom ponuka vo výške 108.800 eur (bez DPH). Úspora financií je v tomto prípade skutočne výrazná. Pre štátny rozpočet sa tak podarilo pri tejto zákazke ušetriť zo strany ASFEU 61.283 eur, čo je 36 % predpokladanej hodnoty zákazky," povedal pre TASR generálny riaditeľ ASFEU Robert Škripek.

Podľa jeho slov zvolená metóda verejného obstarávania, elektronické trhovisko, splnila dané očakávania a ASFEU bude tento efektívny nástroj využívať podľa možností aj pri ďalších verejných obstarávaniach.

Do dnešného dňa sa do EKS zaregistrovalo 5056 dodávateľov a 2712 objednávateľov. V katalógu je teraz 2188 obchodných ponúk.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…