Gréci dostanú viac času, nie však viac peňazí
SITA
SITA

Gréci dostanú viac času, nie však viac peňazí

Konečné rozhodnutie o zmene podmienok finančnej pomoci Grécku príjmu medzinárodní veritelia v druhej polovici októbra. Zatiaľ musí krajina plniť podmienky dohôd.

VIEDEŇ 16. septembra - Grécko dostane viac času na splatenie svojich dlhov medzinárodným veriteľom, nedostane však viac peňazí. Uviedla to rakúska ministerka financií Maria Fekterová.

Na otázku rakúskych médií o tom, či Atény dostanú viac času na splatenie svojich dlhov Fekterová povedala: "Áno. Stále očakávame správu inšpektorov Trojky a Grécko stále musí splniť niektoré podmienky, ale dosiahneme predĺženie času, ktoré bude nákladovo neutrálne".

Trojku tvoria predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB), Medzinárodného menového fondu (MMF) a Európskej komisie (EK).

Konečné rozhodnutie o zmene podmienok finančnej pomoci Grécku príjmu medzinárodní veritelia podľa gréckeho ministra financií Jannisa Sturnarasa v druhej polovici októbra.

"Grécku sa dnes venovala malá časť diskusií. Klíma bola celkom pozitívna. Všetko sa pokúsime ukončiť do konca októbra," uviedol Sturnaras po stretnutí ministrov financií členských štátov eurozóny v Nikózii.

Problémami EÚ sa cez víkend venoval aj nemecký minister financií Wolfgang Schäuble. Ten v sobotu vyhlásil, že Európsky bankový dozorný orgán je nevyhnutnou podmienkou na to, aby Európsky mechanizmus pre stabilitu (ESM) mohol priamo rekapitalizovať banky, nie je však jediná.

"Existuje deklarácia predstaviteľov jednotlivých vlád štátov eurozóny, že európsky dozorný orgán je nevyhnutný, nie však dostatočný," povedal nemecký minister financií.

Schäuble zopakoval, že by nebolo dobré stanovovať termín, kedy by mal Európsky bankový dozor začať fungovať, ak by sa tento termín nemal dodržať. Francúzsky minister financií Pierre Moscovici je podľa vlastných slov presvedčený, že dohoda o spoločnom európskom regulačnom orgáne by sa mohla dosiahnuť do konca roka.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…